Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latgales Tūrisma asociācija pārstāvēta starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2016”

No 12. līdz 14. februārim Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” tika pārstāvēta starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2016”, kas jau 25. reizi norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Igaunijā.

Tā ir vecākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs, kas katru gadu pulcē lielu skaitu tūrisma nozares dalībnieku un interesentu. Arī šogad izstāde bija labi apmeklēta, un interese par Latgales tūrisma aktualitātēm bija liela. Jāatzīst, ka ar Latviju kā tūrisma galamērķis igauņiem ir labi pazīstams. Tomēr iepriekš pārsvarā kaimiņzemes ceļotāju maršrutā ir bijusi Vidzeme un Kurzeme. Tāpēc Latgales stenda ietvaros cilvēkus nereti interesēja vispārīgi jautājumi, piemēram, ar ko reģions savā piedāvājumā atšķiras no citiem, kādi ir galvenie apskates objekti un kā labāk iespējams nokļūt kārotajā galamērķī.

Pārsteidza ne vien individuālo tūristu, bet arī tūrisma nozares profesionāļu – gidu un tūroperatoru pārstāvju interese par Latgali kā pievilcīgu galamērķi tūristu grupām, par reģiona priekšrocībām nosaucot dabas daudzveidību, pakāpeniski uzlaboto infrastruktūru, kā arī pavisam jaunus objektus, kā Latgales Vēstniecību GORS un Marka Rotko centru Daugavpilī, kas aicina kultūras baudītājus no visas Eiropas.

Apkopojot apmeklētāju uzdotos jautājumus, jāsecina, ka Igaunijas tūristiem Latvija, kā arī Latgale, ir tikai viens no pieturas punktiem, apceļojot visas Baltijas valstis. Tomēr priecē, ka arvien vairāk stenda apmeklētāju izteica vēlmi, lielāko daļu ceļojuma pavadīt tieši Latgalē. Vislielāko interesi apmeklētāji ir izrādījuši par dabas tūrismu, kā arī labi iekārtotām naktsmītnēm neskartās lauku teritorijās, kā arī reģionam nozīmīgiem kultūrvēstures objektiem.

Jāatzīst, ka pēdējās tendences rāda, ka tūristu skaits no kaimiņvalstīm Latvijā piedzīvo stabilu pieaugumu, kas nozīmē, ka ceļotāji gan no Igaunijas, gan no Lietuvas arvien biežāk izvēlas doties arī Latgales virzienā. Tāpēc īpaši svarīgi ir prezentēt reģiona piedāvājumu, kas ļoti bieži saskan ar kaimiņvalstu potenciālo tūristu vajadzībām. Tāpēc dalība Tallinas izstādē jāatzīmē kā īpaši vērtīgs ieguldījums reģiona tūrisma nozares tēla veidošanā tā tiešo patērētāju acīs.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Informāciju iesniedza: Elīna Pastare, Rēzeknes Tūrisma attīstības centra Tūrisma informācijas konsultante

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv