Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latgales tūrisma nozares speciālisti papildina zināšanas

Šoruden Latgales reģiona  tūrisma asociācija “Ezerzeme”, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentaun Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu, tūrisma nozares pārstāvjiem rīko ikgadējo mācību semināru  ciklu, kas norit ar saukli  “Veiksmes atslēga-mūsu pašu rokās!”


14. oktobrī, Līvānos, praktiskā psiholoģe Iveta Aunīte lekcijā pievērsās visai akūtai tēmai – profesionālās izdegšanas profilaksei, kas mūsdienu stresa apstākļos un saspringtā darba ritmā, ir ļoti aktuāla gan tūrisma uzņēmējiem un tūrisma informācijas centru darbiniekiem. Nodarbības laikā tika sniegti vērtīgi praktiski padomi, kā komunicēt ar klientiem, prasmīgi risināt konfliktsituācijas un būt stresa noturīgiem dažādās sarežģītās situācijās. Ļoti daudzi šīs nodarbības  apmeklētāji  atzina, ka lekcijā izklāstītās tēmas bija ļoti noderīgas, un šāda satura apmācības vajadzētu turpināt arī nākotnē.

19. oktobrī, Preiļos, žurnālists un Latvijas Neatkarīgās televīzijas analītisko raidījuma “LNT Ziņu TOP 10″ vadītājs Haralds Burkovskis stāstīja par dažādu paaudžu mijiedarbību, pasaules uztveri, kā arī digitālo ierīču un tehnoloģiju lietošanas paradumu atšķirībām. Savukārt LIAA Tūrisma departamenta Tūrisma produktu attīstības departamenta vecākais eksperts Jānis Bautra sniedza praktiskus padomus par tūrisma uzņēmēju un tūrisma galamērķu interneta vietņu dizaina un satura veidošanu, vizuālā materiāla atlasi un mājas lapu mobilo versiju izstrādāšanu.

Apmācību cikls turpināsies, un 27. oktobrī Kārsavā muzeoloģe, domnīcas “Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča – Sīmansone stāstīs par vietas stāsta radīšanu un  muzeju attīstības tendencēm.  2. novembrī, Dagdā, fotogrāfs  Aleksandrs Tolopilo vadīs praktiskas nodarbības, kurās speciālisti gūs iemaņas kvalitatīvu fotogrāfiju uzņemšanā tūrisma vajadzībām. 28. novembrī, Balvos, datorspeciālists Andrejs Mieriņš  vadīs nodarbību “Darbs tūrismā ar mūsdienīgiem datortehnikas risinājumiem”. Savukārt 10. -11. novembrī Latgales tūrisma speciālisti dosies pieredzes apmaiņas braucienā, kurā būs iespēja iepazīties ar jaunajiem Latgales tūrisma uzņēmumiem. 2. decembrī Latgales reģiona  tūrisma asociācija “Ezerzeme” rīkos ikgadējo Latgales tūrisma konferenci, kas šogad noritēs Ludzā.

Latgales reģiona  tūrisma asociācijas “Ezerzeme” vadītāja Līga Kondrāte: “Tūrisma nozare ieņem nozīmīgu lomu Latgales tautsaimniecībā.  Jau iepriekšējā gada reģiona tūrisma konferencē tika pieņemts lēmums, balstoties uz esošajām iestrādēm un apvienojot spēkus, pilnveidojot prasmes un ceļot kvalitāti, nostiprināt tūrisma nozari kā augsta pakalpojuma kvalitātes sektoru,  lai veidotu Latgali par pievilcīgu un populāru tūristu galamērķi gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem. Latgale kā pievilcīgs un interesants tūrisma galamērķis arī šosezon ir sevi gana labi pierādījusi – tūristu skaits neapšaubāmi ir audzis. Taču ilgtspējīga nozares attīstība ir iespējama tikai ar stipriem uzņēmējiem un speciālistiem, kas nepārtraukti pilnveido zināšanas un spēj radīt inovatīvus tūrisma produktus un sniegt kvalitatīvus pakalpojumus, sekojot mūsdienu pieprasījuma straujajām izmaiņām.Tāpēc  šogad aicinām  uz lekciju ciklu, kas vairāk dod zināšanas un novatoriskas idejas ikkatram vienam  Latgales tūrisma nozares profesionālim”.  Aicinām interesentus piedalīties mācību lekcijās un konferencē!

Apmācību kursa programma: Latgales turisma macibu PROGRAMMA

Konferences programma:       LRTA KONFERENCE 2016_ programma

 Avots: Latgales reģiona  tūrisma asociācija “Ezerzeme”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv