Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latgales tūrisma piedāvājums tika prezentēts starptautiskajā tūrisma izstādē Nīderlandē

 No 13. janvāra līdz 18. janvārim Nīderlandes pilsētā Utrehtā notika starptautiskā tūrisma izstāde  “Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža), kurā  tiek  prezentēti Latgales labākie tūrisma piedāvājumi. Uz šo izstādi bija devušies Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu  tūrisma informācijas centru tūrisma speciālisti.  Darbs norisinājās Latvijas stendā ar nacionālo tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly”.

Tūrisma speciālisti  izstādes apmeklētājus informēja par pievilcīgākajiem Latgales tūrisma produktiem, aicinot nīderlandiešus arī 2015.gadā Latgali izvēlēties par ceļojuma galamērķi. 13. janvārī, kas izstādes darbā  ir tūrisma profesionāļu diena, Latvijas tūrisma stendu apmeklēja Latvijas vēstnieks Nīderlandes Karalistē Māris Klišāns.
Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) informē, saskaņā ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015.gadam Nīderlande ir noteikts kā prioritārs tūrisma tirgus. Lēmums par piedalīšanos starptautiskajā tūrisma izstādē „Vakantiebeurs” tika pieņemts 2013.gadā pēc aptaujas nozarē un diskusijām ar speciālistiem, kuri atzina, ka uz Nīderlandi ir jābrauc ar Latvijas nacionālo stendu.
Balstoties uz Daugavpils novada tūrisma informācijas centra statistikas datiem, holandieši ir aktīvi ceļotāji, un to skaits gadu no gada dinamiski pieaug. 2014.gadā, no 39 161 apmeklētāja, kas iegriezās Daugavpils novada tūrisma informācijas centrā (TIC), 367 bija Nīderlandes ceļotāji. Gadu iepriekš to skaits TICā bija 150. Pērn Nīderlandes tūristi apmeklēja arī Daugavpils cietoksni, iegriežoties Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centrā. 25% ārvalstu tūristu, kas 2014.gadā apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, bija nīderlandieši. Bez tam Nīderlandes tūristi izmantoja tūristu mītņu pakalpojumus u.c. tūrismu atbalstošo infrastruktūru, kā arī apceļoja Daugavpils novadu u.c. Latgales skaistākās vietas.
„Vakantiebeurs”  rīkotāji 2013.gadā bija aplēsuši,  ka izstādi apmeklē cilvēki, kuri ceļošanai vidēji tērē 3500 eiro gadā un gandrīz 60 % no viņiem interesējas par tūrisma braucieniem uz Eiropas valstīm. Apmēram 35 % saista saule un atpūta pie ūdeņiem, 31 % interesējas par pilsētām un kultūras piedāvājumu, 30 % meklē aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, 27 % ceļo ar nakšņošanu kempingos, bet 21 % tūrisma braucienā pārvietojoties dod priekšroku divritenim vai paša kājām.  Dati vēsta arī, ka gandrīz 70 % apmeklētāju ienākumu līmenis pusotru reizi pārsniedz vidējos ienākumus valstī vai ir vēl augstāks.
Dalība šajās izstādēs notiek pateicoties TAVA, Latgales plānošanas reģiona, Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales pilsētu un novadu pašvaldību finansiālajam atbalstam.

Informāciju un foto iesniedza Edgars Kluss, Latgales reģiona attīstības aģentūras tūrisma koordinators

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv