Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latgales tūrisma speciālisti veiksmīgi piedalījās tūrisma izstādē “ADVENTUR 2016” Lietuvā

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme”no 22. līdz 24. janvārim, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, konferenču centrā “LitExpo”, piedalījās tūrisma izstādē “ADVENTUR 2016”, piedāvājot Latgales pašvaldību sagatavotos tūrisma mārketinga materiālus.

Kā katu gadu, arī šogad lietuvieši dalījās patīkamās atmiņās par Latgalē redzēto, izgaršoto un piedzīvoto. Liela interese bija tieši no Lietuvas tālākā reģiona – Žemaitijas. Kā paši uzsver, tuvākās vietas – Kurzemes puse un Rīga jau esot iepazītas, tagad tūristi lūkojas uz vēl neiepazīto Latgales novadu. Šogad lietuviešos interesi raisīja pagājušajā gadā septembrī Aglonā uzstādītais Lietuvas karaļa Mindauga un viņa sievas Martas piemineklis. Latgales tūrisma nozarei Lietuva šobrīd ir viens no visnozīmīgākajiem ārvalstu mērķa tirgiem, kas ierindojas augsti prioritāro tūrisma tirgu segmentā. Piemēram, Daugavpilī lietuvieši ir vislielākais ārvalstu tirgus, kas veido ne tikai tūristu, bet arī ceļotāju segmentu. Bieži vien lietuvieši apmeklē Daugavpili, lai iepirktos, pavadītu laiku tūrisma objektos, noskatītos koncertus un teātra izrādes. Tādējādi dodot būtisku pienesumu pilsētas ekonomikai. Lietuvieši Latgales reģionā labprāt apmeklē dabas, kultūrvēsturiskos, t.sk. arī sakrālos objektus. Mūsu tuvākie kaimiņi ceļo kopā ar ģimeni, tāpēc tiem ir interese par piedāvājumiem, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem.

Sadarbojoties Latgales Plānošanas reģionam, Latgales reģiona attīstības aģentūrai un Latgales pašvaldību tūrisma speciālistiem, tūristiem tiek pozicionēts ceļojumu galamērķis “Baltijas ezeru zeme”, kurā ietilpst Latgale un Aukštaitija. Darbojoties vairākos pārrobežu projektos, abos reģionos ir uzlabota tūrisma infrastruktūra, izstrādāti jauni pārrobežu maršruti un izdoti kopīgi mārketinga materiāli. Tas viss veicina “Baltijas ezeru zemes atpazīstamību”.
Gan Somija, gan Lietuva ir valstis, no kurām tūristu skaits Latvijā pērn ir īpaši pieaudzis. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2015. gada 9 mēnešos mūsu valsts viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 69 tūkstoši (+12,4%) somu un 117 tūkstoši (+23%) lietuviešu. Somu tūristi mūsu zemē pavadījuši 124 tūkstošus (+8,5%) nakšu, bet mūsu dienvidu kaimiņi – 203,5 tūkstošus (+18,5%) nakšu.

Latvijas nacionālajā stendā Lietuvas izstādē strādāja Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”, Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra, Kurzemes Tūrisma asociācijas, Latvijas Kempingu asociācijas, LIVE RIGA, Baltijas Medicīnas tūrisma centra, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, Vidzemes Tūrisma asociācijas, kā arī Zemgales Tūrisma asociācijas tūrisma speciālisti.

Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” dalību abās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts. Papildus informācija: Līga Kondrāte, Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja, tālr.+371 29467925.

Informāciju iesniedza: Lolita Kozlovska, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vecākā eksperte tūrisma jomā

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv