Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2014″

 Atgādinām, ka tikai līdz 15. janvārim vēl var pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2014”. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē. Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija notiks šī gada 22. februārī Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Ceremonijas pirmajā daļā tiks izrādīts oktobrī pirmizrādi piedzīvojušais uzvedums “Francis”, kas veltīts ievērojamajam valstsvīram Francim Trasunam.
Pasākuma otrajā daļā tiks godināti notikumi, cilvēki, aktivitātes, kas latgaliešu kultūrā bijuši nozīmīgi 2014. gadā. Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā ir biedrības “Kukuži” un “Latgolys Producentu Grupa”, bet pērn Latgaliešu kultūras balvas rīkošanā iesaistījās Latgales vēstniecība GORS. 2014. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 20 nominācijās, kas skar sabiedriskās aktivitātes, mūzikas un literatūras sfēras.
Pērn balvas par paveikto, sasniegumiem vai aktiviatāti latgaliešu kultūrā 2013. gadā balvas saņēma Latvijas Televīzijas raidījums “Cytaidi latviskais”, Latvijas Radio raidījums “Kolnasāta”, fotogrāfa Māra Maskalāna foto projekts “Nagļi. LV 4631″, Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca, projekts “Kapļi”, grupas “Bez PVN”, “Dabasu Durovys” un citi, bet balva par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā tika pasniegta kordiriģentei un mūzikas pedagoģei Terēzijai Brokai.
Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2014” norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes novada dome, Rēzeknes pilsētas dome, Dagdas, Ludzas, Balvu, Kārsavas, Krāslavas, Riebiņu un Viļakas pašvaldības.
Pieteikt pretendentus un uz apbalvošanas ceremoniju klātienē ir gaidīts ikviens interesents.
Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasē un internetā www.latgalesgors.lv, biļetes cena 3,00 €.
Tiešsaistē anketas aizpildāmas: http://ej.uz/Bonuks2014
Saziņai un jautājumiem: bonuks@rezekne.lv
Nolikums un plašāka informācija: http://latgalesgors.lv/lv/latgaliesu-kulturas-gada-balva-bonuks
Publicitātes materiāli:
Boņuks 2013 video ieraksts http://youtu.be/5XPQUeyOScI
Boņuks 2013 foto galerija http://latgalesgors.lv/lv/bonuks-2013-pasniegsanas-ceremonija

Informāciju iesniedza: Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja
E-pasts: gors.vestis@rezekne.lv; edite.husare@rezekne.lv T. 29109924

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv