Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” fināla spēlē Latgales reģionu pārstāvēs Aglonas vidusskolas komanda

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” fināla spēle būs vērojama 7. maijā plkst. 20.35 televīzijas kanālā LNT. Noslēguma spēlē par 2011. gada ”eXperiments” uzvarētāju titulu un galveno balvu – ceļojumu uz pasakaino Krētu – sacentīsies Latvijas reģionu gudrākās komandas, kas izturējušas konkursa atlases kārtas vairāku mēnešu garumā.

Televīzijas spēlē tiksies piecas komandas. Latgales reģionu pārstāvēs Aglonas vidusskolas komanda „Smaidīgie Omi”. Komandas sastāvs:  skolotājs – konsultants Edgars Kudiņš; skolēni – Katrīna Reča, Raitis Indrikovs, Kristīne Ancveriņa, Zanda Meldere, Dace Valaine un  Valdis Dzalba. Apsveicam un turēsim īkšķus par jūsu uzvaru!

Kurzemes reģionu pārstāvēs Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda „Zibšņi”,

Vidzemes reģionu – Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš”,

Zemgales reģionu – Auces vidusskolas komanda „Kāpostiņi”,

Rīgas reģionu – Rīgas 94. vidusskolas komanda „Potenciāls”.

Spēle būs spraiga, jo asākie prāti no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas ir gatavi cīnīties, lai aizstāvētu savu, skolas un reģiona godu. Jaunieši, kuri startēs televīzijas spēlē, ir nopietni gatavojušies vairāk nekā trīs mēnešu garumā. Zināšanas iegūtas, gan cītīgi atkārtojot fizikas stundās apgūto vielu, gan meklējot papildu informāciju citos resursos. Komandas fināla spēlē risinās vairākus āķīgus un aizraujošus, ar fiziku un enerģētiku saistītus uzdevumus, kam līdzi domāt varēs arī klātienes līdzjutēji un televīzijas skatītāji. Dalībniekiem būs jāpierāda ne vien teorētiskas, bet arī praktiskas un ar sadzīvi saistītas zināšanas.

Fināla spēles vadītāja un vienlaikus arī komandu aizgādņa lomu ieņems mūziķis Lauris Reiniks, bet par izpildīto uzdevumu pārbaudīšanu un vērtēšanu rūpēsies pieredzējusi un profesionāla žūrija. Savukārt atpūtas brīžos piedalīsies ”eXperiments” īpašie viesi – burvju mākslinieki „Pecolli” unIelu vingrotāji, bet par muzikālu jautrību gādās Evija Sloka un grupa „PeR”, kas izpilda konkursa skanīgo tituldziesmu „Zināt ir stilīgi!”

Konkursa ”eXperiments” ideja radusies jau 1995. gadā, kad pamatskolu jaunieši piedalījās konkursā “Vatiņš”. Laika gaitā konkurss guvis vairākus skanīgus nosaukumus – “Voltiņš”, “Kam gaišākā galva?”, bet nu jau piekto gadu ir pazīstams ar nosaukumu “eXperiments”. Konkursa laikā 8. un 9. klašu skolēni var pierādīt, cik labi ir apguvuši pamatskolas obligāto mācību vielu, kā arī interesantā veidā atkārtot un iegūt papildu zināšanas fizikā un enerģētikā, turklāt “eXperiments” ir lieliska izdevība skolas vārda un skolēnu zināšanu popularizēšanai Latvijas mērogā, lai atklātu, kurā Latvijas pilsētā un reģionā mīt erudītākie jaunieši un nākotnes eksakto jomu speciālisti.