Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa “eXperiments” pusfināla rezultāti

  Piektdien, 4. aprīlī, Rēzeknes Augstskolā, Rēzeknē tikās piecas Latgales reģiona fizikā zinošākās komandas no Aglonas vidusskolas, Līvānu 2. vidusskolas un Daugavpils 15. vidusskolas. Pēc piecu sarežģītu fizikas uzdevumu izpildes augstāko rezultātu uzrādīja un Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” finālam kvalificējās Līvānu 2. vidusskolas komanda „Fotons”. Jau maijā notiks fināla spēle televīzijas kanālā LNT, kur katra Latvijas reģiona veiksmīgākā komanda cīnīsies par erudītu titulu un galveno balvu - ceļojumu uz Tunisiju.

 Pusfināla kārtā dalībniekiem bija nepieciešama rūpīga un pamatīga sagatavošanās, jo veiksmīgai uzdevumu izpildei bija nepieciešamas ne tikai zināšanas, bet arī atjautība, prasme darboties komandā, kā arī iemaņas pamatot savu viedokli un rīcību. Kopumā dalībnieki veica piecus uzdevumus, kuros tika pārbaudītas skolēnu prasmes orientēties faktos, terminos, fizikas likumos, kā arī iemaņas praktisku uzdevumu veikšanā un arī eksperimentos, piemēram, kā no papīra, kam piestiprinātas diodes, noteiktas cietības parastā zīmuļa, baterijām un slēdžu elementiem izveidot elektrisko shēmu un panākt, ka diodes iedegas.

 Latgales reģiona komandu mentors, Latvijas Universitātes asociētais profesors, prestižās „Pasaules ekonomikas foruma” jauno zinātnieku balvas saņēmējs Vjačeslavs Kaščejevs rezumē ”eXperiments” pusfināla norisi: „Skolēnu sniegums ir lielisks ar patiesu cīņas sparu un prasmi pielietot savas zināšanas negaidītās situācijās. Vēl svarīgāka par nopelnītajiem punktiem ir iegūtā pieredze, iespēja iepazīt pašiem sevi, saprast savas stiprās un vājās puses, kā arī atklāt, kas vēl ir jāiemācās un jāapgūst. Azarts un enerģija, kas staroja no jauniešiem, liecina, ka viņi ir atraduši īsto motivācijas avotu - tā ir aizrautība un zinātkāre, kas dzen uz priekšu daudz labāk par eksāmena draudiem. Vēlme un drosme saprast ir galvenā atslēga sekmīgai fizikas apguvei. Esmu pārliecināts, ka ”eXperimentā” izziņas ceļā pašu spēkiem veiktie atklājumi motivēs un iedvesmos turpināt nopietnas fizikas mācības arī pēc pamatskolas absolvēšanas!”

Latgales reģiona komandu rezultāts pusfināla kārtā:

 Līvānu 2. vidusskolas komanda „Fotons” – 24 punkti.

Aglonas vidusskolas komanda „Openhaimeri” – 16 punkti.

Skolotājs Ingrīda Putāne, komandas kapteinis Kristaps Valainis, dalībnieki Nora

Kirsanova, Karīna Makrjakova, Lilita Gžibovska, Kristīne Karpova, Aina Skudra.

Aglonas vidusskolas komanda „Hadroni” – 13 punkti.

Skolotājs Edgars Kudiņš, komandas kapteinis Kintija Gritāne, dalībnieki Lauris

Meirulis, Dace Utināne, Armands Ukins, Linda Madelāne, Kristīne Kovaļkova.

 Līvānu 2. vidusskolas komanda „Bozoni” – 4 punkti.

Fotogrāfijas var apskatīt sadaļā Fotogalerijas

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv