Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latvijas Avīzes diena

6.maijā Aglonas Kultūras centrā  no plkst.12.00 visas dienas garumā notika “Latvijas Avīzes” diena Aglonā  Interesentiem tika piedāvātas dažādas praktiskas nodarbes, interesantas un lietišķas tikšanās, grāmatu tirdziņš izklaidei un vaļaspriekam, varēja saņemt arī bezmaksas izdevniecības “Lauku Avīze”  žurnālus. Vienkārši, saprotami un aizraujoši jaunas informācijas iegūšana  par noderīgām lietām. Pēcpusdienā Aglonā ieradās  veselības ministrs Juris Bārzdiņš un tikās ar novada iedzīvotājiem.

Sarīkojuma apmeklētājiem tika piedāvātas divas radošās darbnīcas. Ziepju darbnīcā no dabiskām izejvielām, pavisam īsā laika sprīdī, ziepju meistares Kristīnes Tīlikas vadībā dalībnieces pagatavoja smaržīgas šokolādes, apelsīnu un zaļo ābolu ziepes. Aksesuāru un rotaslietu izgatavotāja Inga Vaļeika no Jelgavas novada aicināja sievietes apgūt pavasara ziediņa piespraudes prasmi. Kundzes un jaunkundzes prasmīgi šūdināja ziedu piespraudi no dažādu krāsu audumiem un izrotāja  savu darinājumu ar pērlītēm. Savukārt Bulduru Dārzkopības vidusskolas puķkopības skolotāja Anita Onkele vēstīja par jaunumiem Latvijas dārzkopībā, kā pareizi izvēlēties labas sēklas un demonstrēja prezentāciju par puķu jaunumiem vasaras dārzam.

Diskusiju ar ministru vadīja žurnāliste Māra Lībeka. Ministrs atbildēja uz iedzīvotāju iepriekš uzdotajiem jautājumiem, diskusijas laikā klātesošie arī  uzdeva jautājumus no zāles un iesaistījās sarunā. Pasākumu apmeklēja nevien Aglonas novada iedzīvotāji, bet arī pārstāvji no Riebiņu novada, Dagdas novada un Daugavpils. Veselības ministrs J.Bārzdiņš, runājot par veselības aprūpes nozari un tās reformas gaitu, norādīja, ka liela uzmanība ir jāvelta primārai veselības aprūpei, liela loma jāatvēl ģimenes ārstiem un to kompetences, pakalpojumu uzlabošanai, pieejamībai iedzīvotājiem. Tika uzsvērts, ka arī iedzīvotājiem pašiem ir jābūt atbildīgākiem pret savu veselību, jāpievērš lielāka uzmanība veselības profilaksei. Ministrs apliecināja, ka slimnīcas, kas šobrīd darbojas Preiļos un Krāslavā ir un būs. Domājot par perspektīvi nākotnē, veselības pakalpojumi iedzīvotājiem būtu jāsniedz kombinējot  valsts  un pašvaldības finansējumu. Latvijā šādi labās prakses piemēri jau ir. Spraigāka saruna sākās runājot par stomatoloģijas pakalpojuma  trūkumu Aglonā. Ministrs norādīja, ka šī sfēra būtu jārisina ne valsts līmenī, bet gan jārod risinājumi uz vietas. Darba gaitā ministrs atbildēja uz jautājumiem par medicīnas pakalpojumu maksu, medicīnas kadru sagatavošanu u.c. Pēc tikšanās ar iedzīvotājiem ministrs devās apskatīt Aglonas Neatliekamās medicīniskās palīdzības punktu, diemžēl brigāde bija tieši izsaukumā. Ministram bija iespēja aplūkot arī Aglonas baziliku.

Veselības norēķinu centra Latgales nodaļas vadītājs Jānis Pitrāns klātesošos aicināja vērsties Veselības inspekcijā, ja ir zināma informācija par veselības pakalpojumu vai ārstu nekvalitatīvu sadarbību ar klientiem. Veselības inspekcijas tālrunis – 67081611. Tika sniegta arī informācija par ģimenes ārstu konsultatīvo centru, kas  gan atrodas Rīgā, sniedz  medicīnas pakalpojumus vakaros un svētku dienās  – 66016001

Dienas laikā visiem bija iespēja piedalīties arī loterijās, saņemt  veicināšanas balvas,  ko piedāvāja “Latvijas Avīze”, “Lattelecom”, “Latvijas Krājbanka”.

Galveno Latvijas Krājbankas balvu – apdrošināšanu 1000,-latu vērtībā- izlozē vinnēja Aleksandrs Bogdanovs.

Lattelecom balvu – dekoderu –  vinnēja Juris Cakuls.

Latvijas Avīzes loterijā tika izlozētas un dāvinātas vairākas interesantas un vērtīgas grāmatas,  izdevumu pusgada abonementi.

Apsveicam visus uzvarētājus! Pateicamies visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu!

Viens komentārs

 1. Arturs Grazulis saka:

  Paldies sabiedrisko attiecibu specialistei Zanei Locmelei par sis briniskigas akcijas organizesanu! Ir izskanejis Aglonas vards pozitiva gaisotne valsts meroga!
  Nav nozīmes vārdiem,
  Kuri ir tikai vārdi.
  Nozīme ir sirds vārdiem
  Tiem spēj ticēt,
  Tie spēj palīdzēt.
  Tajos var klausīties
  Un tie ir no sirds.
  Tā ir sajūta, kad saproti, ka neesi viens,
  Sajūta, kuru ir jāsajūt
  Un atkal spēj dzīvot,
  Spēj just un smaidīt,
  Spēj domāt un mīlēt.
  Pietiek tikai ar pāris zilbēm un Tu pacelies spārnos,
  Tu ieej citā dimensijā
  Un dzīve it kā sākas no jauna.
  Liela nozīme ir vārdiem,
  Vārdiem, kuri nāk no sirds
  Un aizķeras citā sirdī.
  Vajag runāt un īstajā brīdī
  Kāda sirds, kurai būsi vajadzīgs,
  Kāda sirds tevi sadzirdēs
  Un spēs pacelties spārnos…
  Ir mīļi kādu atgriezt dzīvē!!!