Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

LATVIJAS RADIO 3. un 4.maijā rīkos SVĒTKU PASĀKUMUS RĒZEKNĒ

Atzīmējot 25.gadadienu, kopš 4.maijā tika pieņemta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācija, Latvijas Radio ar īpašiem svētku pasākumiem dosies pie klausītājiem Latgalē. Divu dienu garumā no Rēzeknes Festivāla parka rēzekniešiem, pilsētas viesiem un klausītājiem visā Latvijā tiks piedāvāti raidījumi un intervijas ar zināmām personībām, iespēja izteikties brīvajā mikrofonā, kā arī koncerti ar Aminatas Savadogo, Kristapa Rasima, folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu, grupu „Galaktika”, „Kapļi” un „Bermudu Divstūris” dalību.

Svētku programmu 3.maijā plkst. 15.05 atklās Latvijas Radio 1 (LR1) informatīvi analītiskā programma „Pēcpusdiena” ar jauniešu veidoto Latvijas Radio 5 – Pieci.lv (Pieci.lv) raidījumu „Domnīca”. Stundas garumā būs tikšanās ar latgaliešiem, kas bija Augstākajā Padomē tobrīd, kad parakstīja Latvijas Neatkarības deklarāciju, tāpat satiksim populāro Latgales grupu „Galaktika”. Raidījumu vadīs Tālis Eipurs, Arta Skuja un Daira Kokareviča.

Pēc ziņām plkst. 16.00 darbu sāks Ansis Bogustovs ar raidījumu „21.gadsimta latvietis”, kurā runāsim par Latgales karogu, Latgales identitāti un sazināsimies ar ārzemēs dzīvojošajiem latgaliešiem. Savukārt plkst. 17.05 „Ģimenes studijā” kopā ar Agnesi Linku un Mairitu Znotiņu iepazīsim tradicionālos Latgales ēdienus.

Pl.18.15 raidījumā par Latgali „Kolnasāta” ar Aigaru Runči un Justīni Savitsku diskutēsim, kas ir labs latgalietis, un ieklausīsimies Latgales kultūras balvas „Boņuks” ieguvējos – grupā „Kapļi”. Par labāko Latgales alternatīvās mūzikas grupu 2014.gadā atzītais mūzikas projekts sniegs koncertu Rēzeknes Festivāla parkā uz šim mērķim izbūvētās Latvijas Radio lielās skatuves.

Svētdienas vakara izskaņā Festivāla parka apmeklētājus un klausītājus Pieci.lv tiešraidē no pl.20.00 ar muzikālu ballīti izklaidēs Pieci.lv dīdžeji DJ Rudd, DJ Magnuss Eriņš un grupa „Bermudu Divstūris”.

Valsts svētkos pirmdien, 4.maijā, plkst. 10.05 svētku programmu no Rēzeknes aizsāks LR1 raidījuma „Kā labāk dzīvot” komanda. Raidījuma vadītāji Daina Jāņkalne un Elvis Jansons tiksies ar Latgales uzņēmējiem, lai runātu par inovācijām un tūrismu Zilo ezeru zemē.

Plkst. 11.05 darbu turpinās „Kultūras Rondo” Ingvildas Strautmanes un Ingus Ulmaņa vadībā. Runāsim gan par Latvijas vēstniecības „Gors” darbību, gan Latgales Kultūrvēstures muzeja aktivitātēm, satiksimies ar spilgtām Latgales kultūras personībām: pagājušajā gadā titulu „Gada cilvēks latgaliešu kultūrā” ieguvēju Aleksandru Lubānu un Latgaļu Rakstniecības muzeja vadītāju Pīteru Loču. Programmu muzikāli papildinās folkloras kopas „Bolta vīšņa” un Latgales barda Vincenta Kūkoja dziedājums.

Plkst. 12.35 uz skatuves kāps latviskās dzīvesziņas pārzinātāji Iveta un Vidvuds Medeņi, kuri sadziedāsies ar vietējām Latgales folkloras kopām. Pēc ziņām plkst. 13.05 visi aicināti uz „Krustpunktā” brīvo mikrofonu, ko vadīs žurnālisti Aidis Tomsons, Eduards Liniņš un Anna Platpīre.

Latvijas Radio tiešraižu izskaņā no Rēzeknes Festivāla parka plkst. 14.05 akustisko koncertu uz lielās skatuves sniegs šī gada Latvijas pārstāve „Eirovīzijā” Aminata un mūziķis Kristaps Rasims no grupas „Bez PVN”.

Informāciju iesniedza: Laura Elizabete Vanaga, Latvijas Radio preses sekretāre. Tālr. 67206691; 26587875, E-pasts: laura.vanaga@radio.org.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv