Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Latvijas skolēni no 25.starptautiskās bioloģijas olimpiādes pārved medaļas

Skolēni, kas šomēnes Indonēzijā 25.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē pārstāvēja Latviju, ieguva vienu sudraba un vienu bronzas medaļu, kā arī vienu atzinības rakstu.
Bioloģijas olimpiāde no 6. līdz 13. jūlijam notika Denpasārā, kas atrodas Indonēzijai piederošajā Bali salā. Olimpiādē piedalās vidusskolas skolēni, kuri ir bijuši labākie savas valsts nacionālās bioloģijas olimpiādēs. Šogad par pasaulē bioloģiju vislabāk pārzinošo skolēnu godu cīnījās 238 skolēni no 61 valsts.
Latviju olimpiādē pārstāvēja Aglonas vidusskolas 11.klases skolēns Daniels Krimans, kurš ieguva sudraba medaļu, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Katrīna Daila Neiburga, kas izcīnīja bronzas medaļu, Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Marta Rudzīte, kura ieguva atzinības rakstu, un Daugavpils Krievu vidusskolas liceja 12.klases skolniece Anastasija Škoulepa. Pēdējo reizi sudraba medaļu Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Latvijas pārstāvji izcīnīja 2002.gadā.
Olimpiādes laikā dalībniekiem bija jātiek galā ar teorētiskajiem un praktiskajiem uzdevumiem par dažādām bioloģijas jomām. “Interesantākie un neparastākie praktiskie uzdevumi bija putnu dziesmu spektrogrammu analīze un jaunas vulkāniskas salas Anak Krakatau augu sabiedrības attīstības analīze, proti, skolēniem bija jāpēta, kā augi kolonizē jaunas teritorijas,” stāsta Latvijas delegācijas vadītāja Agnese Kokina. Ar to, kas ir putnu dziesmu spektrogramma, var iepazīties šeit.
Olimpiādes dalībnieki ne tikai piedalījās sacensībās, bet arī iepazinās ar Bali tradicionālo kultūru un dabu – apmeklēja 11.  gadsimta Uluvatu templi, kur redzēja tradicionālo kečak (Kecak) deju, un Bali Safari dabas parku. Šogad komandai bija arī savs talismans T.vox, ar kura twitera kontu var iepazīties šeit.
Latvijas komandas dalībnieki piedalījās arī ikgadējā olimpiādes video konkursā “Bioloģiskā daudzveidība un es”. Visus iesniegtos video var noskatīties šeit.
Komandu pavadīja Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūta pētnieki Jānis Liepiņš un Agnese Kokina, kā arī Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentes asistents tālākizglītības jautājumos Valdis Pirsko. Viņi apsprieda olimpiādes uzdevumus un tulkoja tos latviešu valodā, pārbaudīja un aizstāvēja Latvijas komandas skolēnu risinājumus.
Dalībniekus olimpiādei sagatavoja skolēnu bioloģijas skolotāji: Lidija Šatilova, Liesma Āboliņa, Inita Kriškāne un Ingūna Kostenko. Papildus tika organizēti skolēnu sagatavošanās kursi, kurus vadīja dažādu nozaru speciālisti no Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes, Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas Institūta un Rēzeknes augstskolas.
Latvijas komandas piedalīšanos 25.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē atbalstīja VISC un Latvijas Universitāte.

Latvijas komanda olimpiādes atklāšanā (no kreisās): Jānis Liepiņš, Agnese Kokina, Anastasija Škoulepa, Daniels Krimans ar T.vox, Marta Rudzīte, Katrīna Daila Neiburga, Valdis Pirsko.

Avots: Valsts izglītības satura centrs, 23.07.2014. J.Liepiņš.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv