Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latvijas Tautas Saimes grāmata

Sagaidot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju būt aktīvam, iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt šo svarīgo pasākumu. Biedrība Rīgas Aktīvo Senioru alianse (RASA), atsaucoties aicinājumam, ir piedāvājusi veidot īpašu pirmreizēju un unikālu tautas rakstītu grāmatu Latvijas Tautas Saimes grāmatu, tā aktivizējot senioru biedrību un katru līdzcilvēku Latvijā un ārvalstu diasporā – uzrakstot veltījumu, vēlējumu, novēlējumu, pārdomas, apsveikumus, attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā.

„Tautas Saimes Grāmata” – tā ir unikāla iespēja katram personiski uzrunāt valsti. Ieceres realizētājs var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no etniskās, reliģiskās, politiskās piederības.
Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Lai to rakstītu ir jāatskatās valsts vēsturē, jāpāršķirsta dzimtas fotoalbumi, ir jādomā par likumsakarībām, ko svarīgi izcelt kā vēstījumu, vēlējumu, rosinājumu, vai vīziju nākamajai simtgadei, nākamajām paaudzēm.
„Tā ir iespēja uzticēt nākamībai savu pārdzīvoto un piedzīvoto, savas ilgas un sapņus. Tas var būt emocionāla brīža apraksts valsts pirmsākumos, ejot cauri laikmetu griežiem, svešām ideoloģijām, neatkarības cīņām, tas var būt vēlējums, novēlējums, pārdomas, attīstības idejas valstij jubilejā. Varbūt tie būs 100 vārdi, varbūt daži teikumi, varbūt vairākas lappuses, varbūt zīmējums vai fotokartīte, varbūt dzejolis… izpausmes iespējas ir plašas”, saka RASA valdes priekšsēdētāja Terēzija Mackare.
Iniciatīvas rosinātāji cer, Grāmata būs brīnišķīga laikmeta liecība, veidojot savu valsti – brīvu un neatkarīgu. 20. aprīlī Grāmata sāka savu ceļu pa Latvijas novadiem un pagastiem. Grāmatas ceļš tiks iezīmēts katra novada kartē. Tautas Saimes Grāmata savu Latgales ceļu sāka Balvos 2017 .gada 4. maijā. Viena no Grāmatām ir atceļojusi uz mūsu novadu. Tā sāks savu ceļu pa novadu Aglonas novada svētku laikā, 29. jūlijā.

Skat. Grāmatas veidošanas Nolikumu

Skat. Power Point prezentāciju:  Mēs-Latvijai

Avots: Biedrība Rīgas Aktīvo Senioru alianse (RASA)

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv