Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Līdz 14. aprīlim valstī pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 12. marta līdz 14. aprīlim.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti. Vienīgais izņēmums ir centralizētie valsts pārbaudījumi (eksāmeni), kas joprojām norisināsies klātienē, skolās.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukti treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros.
Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem 13. martā šajā iestādē ir jāiesniedz rakstisks apliecinājums par to, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis, nav bijuši saskarsmē ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām. Šajā apliecinājumā jābūt arī norādītam, ka vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Vienlaikus aicinām izglītības iestāžu pārstāvjus anketā norādīt informāciju par attālinātu mācību nodrošināšanas iespējām savā skolā. Šī informācija nepieciešama, lai varētu sniegt labāku metodisko atbalstu skolām. Par izglītojamo un skolotāju tehnisko nodrošinājumu attālināta mācību procesa veikšanai https://aptauja.izm.gov.lv/617289?lang=lv

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv