Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Līdz 17. septembrim vēl var pieteikties ES fondu mācībām pieaugušajiem

Nodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadu vecuma vēl līdz 17. septembrim var pieteikties mācībām Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

Mācības bez maksas vai 10% līdzmaksājums

Projekta mācību iespējas var izmantot ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs, kurš sasniedzis 25 gadu vecumu. Pieteikties var arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības.

Mācību maksu 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, strādājošajiem jānodrošina vien 10% līdzmaksājums, ko var finansēt arī darba devējs. Nodarbinātajiem ar maznodrošinātā vai trūcīgā statusu mācības ir bez maksas.
Kopumā šajā kārtā pieejamas vairāk nekā 400 dažāda garuma un satura izglītības programmas 11 tautsaimniecības nozarēs. Mācību klāstā ir 330 neformālās izglītības programmas un 49 profesionālās pilnveides izglītības programmas, kuru noslēgumā var iegūt sertifikātu vai apliecību. Piedāvājumā ir arī 65 profesionālās tālākizglītības programmas, kuru noslēgumā norit kvalifikācijas prakse un jākārto eksāmens, rezultātā iegūstot darba tirgū pieprasītu profesiju.

Mācību piedāvājumu Latvijas reģionos plašākā izvēle pieejama Daugavpilī (143 programmas), Rēzeknē (80 programmas) un Jēkabpilī (66 programmas). Piemēram, vienas MĀCĪBU PROGRAMMAS piedāvājums:

C kategorijas autovadītāju apmācība
Izglītības programmas veids:
Neformālās izglītības programma
Nozare:Transports un loģistika
Programmas stundu skaits:70
Līdzmaksājuma apjoms (EUR):31.50

CE kategorijas autovadītāju apmācība
Izglītības programmas veids:
Neformālās izglītības programma
Nozare:Transports un loģistika
Programmas stundu skaits:39
Līdzmaksājuma apjoms (EUR):17.55

D kategorijas traktora vadītāju apmācība
Izglītības programmas veids:
Neformālās izglītības programma
Nozare:Transports un loģistika
Programmas stundu skaits:71
Līdzmaksājuma apjoms (EUR):31.95

Periodiskā apmācība transportlīdzekļa vadītājam (95.kods)
Izglītības programmas veids:
Neformālās izglītības programma
Nozare:Transports un loģistika
Programmas stundu skaits:35
Līdzmaksājuma apjoms (EUR:15.75

 Pieteikšanās klātienē un elektroniski
Pieteikšanās notiek līdz 17. septembrim (ieskaitot), iesniedzot mācību pieteikumu izvēlētajā izglītības iestādē klātienē vai elektroniski, nosūtot to e-pastā. Ikvienam interesentam ir iespēja pirms pieteikšanās saņemt pieaugušo izglītības koordinatora konsultāciju.

Plašāku informāciju par mācību programmām, izglītības iestādēm, pieteikšanās kārtību un citiem praktiskiem jautājumiem iespējams atrast vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv