Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

LIELĀ TALKA Aglonas novadā

   Šogad LIELĀ TALKA notiks sestdien, 26. aprīlī. Lielajā Talkā mīļi aicinām piedalīties ikvienu Aglonas novada iedzīvotāju, kam rūp  iespēja dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē. Pasākuma ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008. gada 3. maijā. Lielās Talkas tradīcija Latvijā aizsākās pirms sešiem gadiem – ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009. gada 18. aprīlī, 2010. gada 24. aprīlī, 2011. gada 30. aprīlī, 2012. gada 21. aprīlī, 2013. gada 20. un 27. aprīlī (sakarā ar laika apstākļiem talka oficiāli norisinājās divās dienās).Aptuvenie aprēķini liecina, ka šajos gados vides sakopšanas pasākumos kopumā ir piedalījušies ap 795 000 entuziastu. Lielās Talkas pasākumi noslēgsies līdz ar Latvijas Valsts 100. dzimšanas dienu 2018. gadā, kad plānots sasniegt arī Talkas uzstādīto mērķi – Latvija kā tīrākā un sakoptākā vieta pasaulē.

Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – sakopt pagalmus, stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem!

Visiem iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties dalībai LIELAJĀ TALKĀ un saņemt maisus atkritumu savākšanai. Aglonas novada LIELĀS TALKAS koordinatoru kontakti ir šeit: LIELĀ TALKA_kontakti

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv