Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Lielā Talka ar piedzīvojuma garšu

Šogad par Lielās Talkas vadmotīvu bija izvēlēts sauklis «Latvijai BŪT zaļai!», tādējādi iedzīvinot Latvijas mērķi virzīties uz zaļākās valsts pasaulē statusu. Visā Latvijā talkoja daudzi jo daudzi tās iedzīvotāji un arī Aglonas novada biedrība „Neaizmirstule’’ šogad bija oficiāli kļuvusi par vienu no Lielās Talkas organizatoriem Aglonas novadā, lai kopīgiem spēkiem sakoptu vidi ap sevi.


Biedrības organizētās talkas mērķis bija, laivojot ar laivām, attīrīt upes krastus un ūdeni no stikla un PET pudelēm un sadzīves atkritumiem Tartakas upes posmā no Jaunaglonas līdz ietekai Cirīša ezerā, kā arī sagatavot Upursalā esošo dabas taku jaunajai tūrisma sezonai, attīrot to no lapām, nolūzušiem zariem un savākt uz salas esošos atkritumus.
Bijām patīkami pārsteigti par lielo atsaucību. Uz talku pieteicās ne tikai biedrības biedri, bet arī kupls pulks jaunsargu un bija arī tādi talcinieki, kas mūsu organizēto talku atrada ar interneta vietnes www.talkas.lv palīdzību. Kopumā bijām gandrīz 40 talcinieki, tāpēc paveicām krietni vairāk nekā bija ieplānots, laivotājiem sadaloties divās grupās, iekļāvām vēl vienu Tartakas upes posmu līdz Cirīšu HES slūžām, kas atrodas Aglonas pagasta sādžā Lopotas.
Liels paldies 15 jaunsargiem Jāņa Šņukuta vadībā, kas sakopa Tartakas upes posmu no Jaunaglonas līdz ietekai Cirīšu ezerā un tiem 12 laivotājiem, kuri vāca atkritumus posmā līdz Cirīšu HES slūžām. Laivās esošajiem talciniekiem abos upes posmos nācās novākt ne tikai mašķernieku un citu “dabas mīļu” pamestos “labumus”, bet arī atbrīvot upi no dažiem ūdenī iekritušiem un nolauztiem kokiem, kas vasaras sezonā ūdenstūristiem traucētu veiksmīgi izbraukt un baudīt Tartakas upes neatkārtojamību. Paldies tām 6 drosmīgajām meitenēm, kas nebaidoties no tulznām, cītīgi grāba lapas 1,8 km garajā Upursalas dabas takā. Paldies plostniekam Genādijam Selickim, kurš rūpējās par meiteņu nogādāšanu uz/no Upursalu un brīvprātīgajiem šoferiem – Guntim Kurcenbaumam, Aleksandram Dimperam, Mārcim Barkevičam un Romualdam Bartušam, kas palīdzēja nogādāt laivotājus līdz upē iekāpšanas un atgādāt tos no izkāpšanas vietām, kā arī atveda savākto atkritumu maisus līdz norādītajām atkritumu savākšanas vietām Aglonā. To, ka paveikts ir daudz liecināja apmēram 50 savāktie atkritumu maisi.

Pēc talkas pie siltas tējas krūzes un pīrāgiem, par kuriem mēs sakām paldies SIA “Cīši gords” kolektīvam, dalījāmies ar saviem iespaidiem par paveikto. No talciniekiem izskanēja atziņa, ka šī talka ir ar piedzīvojuma garšu, jo tā apvienoja sevī ne tikai gandarījuma sajūtu par padarīto darbu, bet sniedza arī pieredzi un pamudināja kādreiz pašiem izbaudīt Tartakas upes burvību.

Tā kā biedrība “Neaizmirstule” jau otro gadu rīko Tartakas upes sakopšanas talkas, tad salīdzinot ar iepriekšējo gadu, atkritumu apjoms upē ir nedaudz samazinājies, bet vai tas varētu liecināt par to, ka mēs kļūstam apzinīgāki un zaļāki? Tiešām ceram, ka Latvija 2018. gadā kļūs zaļākā valsts pasaulē, jo Aglonā ir daudz tādu cilvēku, kuriem rūp ne tikai sava pagalma sakoptība un kuri brīvprātīgi, netaupot savu laiku, rīko savas apkārtnes sakopšanas talkas, tāpēc izsakām paldies satiktajai Sipoviču ģimenei un tās atbalstītājiem, kuri sakopa mežu pie Jaunciema mājām. Talkošanas laikā tika savākta vesela traktora piekabe ar mežā pamestajiem un izgāztajiem atkritumiem.

Liels paldies zemnieku saimniecības “Kaparlauki” īpašniekiem Guntai un Aināram Streļčiem, kas talkotājus nodrošināja ar laivām un, ja vēlaties izbaudīt ūdenstūrisma burvību, aicinām ielūkoties interneta vietnē http://laivaslatgale.lv/. FOTOGALERIJA.

Uz tikšanos citās talkās.

Informāciju un foto  iesniedza: Ingūna Barkeviča, Biedrība “Neaizmirstule”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv