Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Lielā Talka – Ideju Talka

Pirmais, ko vēlētos teikt – sirsnīgs paldies katram, kurš kaut reizi piedalījies apkārtējās vides sakopšanā kā arī labiekārtošanā! Paldies visiem tiem cilvēkiem, kas ar mīlestību pret dabu un kultūru ir sakopuši daudzas vietas!
 Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij pasaulē, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju. Paldies Jums par Jūsu ieguldījumu!
Šogad Lielā Talka norisināsies sestdien 27. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 15.00.

 Līdz tam pašvaldības, izglītības iestādes, uzņēmumi, organizācijas, kā arī brīvprātīgie entuziasti un privātpersonas var oficiāli pieteikt savas talkas vietas, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespējams saņemt maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu! Pieteikt talku.

 Aglonas novada domes komunālo pakalpojumu vadītāja, kas ir arī talkas koordinatore Aglonas novadā, Jolanta Dimpere, aicina novada iedzīvotājus piedalīties talkā un sakopt arī savus īpašumus. Novada pagastos atbildīgie par talku kā katru gadu ir pārvalžu vadītāji.

Ieskatīsimies katrs savos bēniņos, savā šķūnītī, kambarītī – gan jau tur atradīsies lietas, kas noputējušas aizņem vietu. Atbrīvosimies no liekā, sāksim ar sevi!

Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir divās krāsās – baltā un zilā krāsā. Zilajos maisos talciniekus aicinām šķirot PET, bet baltajos – visus pārējos atkritumus. Talkošanas maisus talcinieki bezmaksas varēs saņemt tikai un vienīgi 18. un 25. aprīlī aprīlī no plkst. 8.00 līdz 8.30 pie talkas koordinatores J. Dimperes (gaidīšu talciniekus pie Aglonas novada domes ēkas).  Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos! 

Lūgums pievērst uzmanību – plastmasa ir cilvēku radīts materiāls, kas ir viens no videi bīstamākajiem atkritumiem. Atšķirībā no smiltīm, koka, kokvilnas, plastmasa dabā nav sastopama. Tā satur vielas, kuras līdz galam sadeg tikai ļoti augstās temperatūrās – vairāk par 1000°C, tātad der izdarīt secinājumu, ka dabā plastmasa īsti līdz galam nesadalās un nepārveidojas. Vidē plastmasu atkritumi pakāpeniski noārdās ilgāk kā 100 gadu laikā. Tāpēc svarīgi neatstāt plastmasas atkritumus (maisiņus, pudeles, trauciņus u.c.) dabā, jo tie tur paliks vēl gadiem ilgi.

Lielās Talkas ietvaros kopīgiem spēkiem centīsimies apzināt, cik daudz plastmasas atkritumu ir sastopami Latvijas dabā.

Lielā Talka – Ideju Talka!

Neapšaubāmi, Latvija ir visskaistākā valsts Pasaulē! Bet vai Tu zini, kā to padarīt vēl zaļāku un tīrāku?

Lielā Talka aicina sūtīt iedzīvotājus savas idejas par dažādiem vides tematiem! Labākās idejas tiks apbalvotas, tiks mēģināts realizēt – varbūt talkas ietvaros, varbūt ārpus.

Tas ir jauns līmenis, kurā jāsavāc šie atkritumi, kurā jāsāk domāt ar mūsu smadzenēm, galvu, ir jāieliek kaut kas jauns, uz ko Latvija šobrīd virzās. Tā ir modes industrija/attieksme/stils/pašizpausme.

Ideju Talka ir Tava iespēja!

Vairāk info: https://talkas.lv/2019/03/08/aicinam-jauniesos-rikot-ideju-talkas/?fbclid=IwAR3ez8MU_w3ZmnfwNQuZdtHym0q6_YlUpS0Zwfd4o9A_u1xKNjeN2UD77FM

Informāciju iesniedza: Jolanta Dimpere, Aglonas novada domes komunālo pakalpojumu vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv