Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Līgo svētki SAC “Aglona”

Visu gadu dziesmas krāju,
Jāņu dienu gaidīdama;
Kad atnāca Jāņu diena,
Nu dziesmiņas jāizdzied.


Sociālās aprūpes centrā SAC  “Aglona” Līgo svētki ir ikgadēja tradīcija. Šogad, saglabājot latviskās tradīcijas, Jāņdienu ielīgojām Vasaras saulgriežos – 21. jūnijā. Gaidot svētkus ikviens klients piedalījās  svētku pasākuma gatavošanā un “Līgo” gaisotnes radīšanā. Klienti kopā ar SAC darbiniekiem devās pēc ozolu zariem, plūca jāņuzāles, pina vainagus, kārtoja un noformēja līgošanas vietu, protams arī ugunskura vietu, veidoja apsveikuma kartiņas un gatavoja pušķīšus no jāņuzālēm. Klienti, kuri fiziski nevārēja piedalīties pasākuma gatavošanā, dalījās atmiņās par Līgošanu savos jaunības gados, stāstīja atgadījumus, ticējumus un savas ģimenes tradīcijas.

Svētkus ielīgojām zāļu pilnbrieda gaisotnē gleznainajā un teikām apvītajā Tartakas upes krasta ielokā. Pasākumu atklāja SAC “Aglona” vadītāja Inta Gžibovska, novēlot  domāt šajā saulgriežu laikā labas domas, teikt viens otram labus vārdus un darīt labus darbus, visiem godam nosvinēt šos svētkus! Lai līksmi skan Līgo dziesmas un visiem priecīgs prāts! Centra teritorijā suminājām Jāņus un Pēterus, liekot galvā ozollapu vainagus, kā arī folkloras kopas “Rūtoj” izpildījumā skanēja viņiem veltītas apsveikumu dziesmas, rotaļas un dejas. Svētku mielastam tika sarūpēti pašmāju tradicionālie ēdieni un dzērieni, ugunskurā kopīgi cepām desiņas, vārījām Jāņu zāļu tēju.

Svētkus ar savām skanīgajām balsīm padarīja par īpašiem Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopa „Rūtoj”. Pēc lustīgas Jāņu ieskandināšanas atpūtas vietā, klientus, kuri kustību ierobežojumu dēļ nespēja pievienoties kopīgai ielīgošanai, aplīgoja ar skanīgām dziesmām, staigājot pa SAC “Aglona” telpām un istabiņām.

Sirsnīgs PALDIES  Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopai „Rūtoj” jauniešiem un personīgi vadītājai Ilzei Rožinskai par latvisko tradīciju saglabāšanu, atsaucību un jauko pasākumu! Uz sadziedāšanos Saulgriežos!

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Inga Sprūģe,  SAC “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv