Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Maizes cepšanas meistarklase “Tikšanās ar savu kukulīti”

Viduslatgales pārnovadu fonds arī 2019. gadā sadarbībā ar Aglonas, Preiļu, Līvānu un Vārkavas pašvaldībām rīkoja projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2019″, kurā guva atbalstu Biedrības “Gūda saimineiču bīdreiba” projekts “Maizes stāsts” (līguma Nr. MG 19/31).

3. augustā, Aglonas novada svētku programmā, notika šī projekta pirmā aktivitāte – maizes cepšanas meistarklase “Tikšanās ar savu kukulīti”. Tradicionālā rudzu maize ir svarīga latviešu materiālās un garīgās kultūras daļa, kas saistās ar tautas identitāti un ir tās nozīmīgs simbols. Gadsimtiem ilgi rudzu maize latvietim ir bijusi dienišķā maize. Joprojām maizi cep pašu mājās, arī Maizes muzeja vadītāja Vija Kudiņa aicināja topošos pirmklasniekus kopā ar vecākiem izcept savu maizes kukulīti. Projekta otrās daļas aktivitātes paredzētas mācību gada sākumā, kad tiks stāstīts par graudiem, vārītas putras un kopīgi kults sviests.

Maizes cepšanas meistarklase pārvērtās par izzinošu un interesantu stāstu par maizi.  Kamēr mazie veidoja savus kukulīšus, Vija Kudiņa stāstīja ticējumus par mīklas mīcīšanu, maizes cepšanu un ēšanu, par citu tautu tradīcijām, kas saistītas ar maizes turēšanu godā, dažādas atziņas par maizes nozīmi mūsu dzīvē. Maizes cepšanas meistarklases laikā Vija Kudiņa vairākkārt uzsvēra: veiksmīga darba pamatā ir labi vārdi un mīlestība. Mīlestība pret dabu, mīlestība pret savu tuvāko un pateicība Dievam, ka ir tā maizīte.

Par projektu
Viena projekta īstenošanas grants ir 550 EUR. Projekta īstenotāji – nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāju iniciatīvas grupas ideju īstenošanā ieguldīs arī savus līdzekļus un brīvprātīgo darbu. Projekta īstenošana jābeidz līdz 31. oktobrim. 

FOTOGALERIJA

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv