Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Mazpulcēnu aktivitātes Dagdā

Projekta “Augsim Latvijai” ietvaros, 30.jūlijā, Priežmalas mazpulcēni devās uz jauniešu iniciatīvu centru “Parka Rozes”, lai kopā ar Dagdas mazpulcēniem, Dagdas jauniešu iniciatīvu centra jauniešiem un jauniešu biedrības “Dagne” pārstāvjiem lietderīgi pavadītu laiku, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes. Viesmīlīgā sagaidīšana un svaigo piparmētru smarža vēl vairāk rosināja uz ko jaunu.

Pirmajā aktivitātē – “Esmu aktīvs pilsonis” Dagdas jaunieši sniedza ieskatu par pilsoniskās līdzdalības jomu un katra jaunieša reālu iespēju risināt sabiedrībai aktuālus jautājumus. Mazpulcēni tika sadalīti grupās un paši veidoja pasākumu plānus, kustību spēles, sacerēja jaunu teiku par Dagdas alu.

Programmas aktivitātes “Es dzīvoju Latgalē” ietvaros uzzinājām, kā pagatavo Latgales tradicionālos ēdienus -“guļbešņīkus” un “asuškas”. Bērni iepazinās arī ar mērces un salātu pagatavošanas māku. Radošajās darbnīcās rosījās “žurnālisti”, kuri recepšu secību bagātināja ar īpašības vārdiem, kas ēdienu receptes padarīja krietni jautrākas.
Aizraujošs bija kvests jeb interaktīvā ekspedīcija ar orientēšanās elementiem Dagdas jauniešu iniciatīvas centra “Parka rozes” un Dagdas parka teritorijā. Divas komandas ar kompasiem, sekojot norādēm, devās meklēt “dārgumus”. Lai nonāktu galamērķī, bija jāizstaigā teju visa parka teritorija, apsekojot upītes krastus, sporta laukumu un smaržīgos rožu krūmus. Dārgumi, kurus bija jāatrod, izrādījās apzeltītas kastaņu sēklas, kas īpaši iepriecināja mazākos mazpulcēnus.
Aktivitātē  “Spēka stunda” bērni un jaunieši laiku pavadīja spēlējot visdažādākās spēles: “Riču – Raču”, “Domino”. Sevišķi aizraujoša izrādījās spēle “Tornis”, kuru nespēja pārtraukt pat uznākusī lietusgāze. Tika izmēģināts gan elektriskais skrejritenis, gan skrituļdēļi, gan  visas galda spēles, kuras atradās atpūtas telpā. Spēles saliedēja, veicināja draudzīgas attiecības.
Paldies talantīgajiem un nepagurstošajiem Dagdas jauniešiem, kuri organizēja mazpulcēnu projekta aktivitātes un Dagdas mazpulka vadītājai Annai Krilovai, kura ir šī projekta autore un iniciatore. Dagdas jaunieši pārsteidza ar savām komunikācijas un organizatoriskajām prasmēm. Apsveicami bija tas, ka bērniem viss bija jādara pašiem.

Mazpulcēni mācījās un kopīgi darbojoties noteikti saprata, ka jēgpilni pavadot laiku, cilvēks gūst daudz vairāk nekā nosēžot pie datora vai ieslīgstot telefonā. Un, jā, visu dienu Dagdā pavadījām ar devīzi – “Esmu aktīvs”, ko centāmies īstenot arī praktiski.

  

Informāciju iesniedza: Priežmalas mazpulka vadītāja Ingrīda Kroiče

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv