Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Mediķu ieteikumi pāvesta vadītās Svētās Mises apmeklētājiem Aglonā

24. septembrī tūkstošiem ticīgo apmeklēs pāvesta Franciska vadīto Svēto Misi Aglonā. Dodoties uz svētvietu Aglonā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka silti saģērbties, jo laiks solās būt vēss, kā arī paņemt līdzi medikamentus, ja tie ir ikdienā nepieciešami.

 

Ir septembris, saulīte tik silti vairs nesilda, arvien biežāk uzlīst rudenīgs lietus, un pasākuma apmeklētājiem jādomā par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Svētā Mise notiks ārā, tādēļ jo īpaši svarīgi ir silti saģērbties. Tā kā pasākumā nedrīkstēs ienest lietussargu, ieteicams paņemt līdzi lietusmēteli.

Apmeklētājiem, kuri slimo ar kādu hronisku saslimšanu, noteikti vajadzētu ielikt somā sev nepieciešamos medikamentus. Nepieciešami var būt gan ikdienā lietojamie, gan krīzes brīžiem paredzētie medikamenti. Tāpat, ja saslimšanai tās paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, mediķiem palīdzības sniegšanu atvieglos cilvēka kabatā atrasta zīmīte, kurā norādīts vārds, uzvārds un saslimšana (piem., slimoju ar cukura diabētu).

Par godu pāvesta vizītei dažādi pasākumi Aglonā notiks jau no paša rīta un jo īpaši seniori, gaidot Svēto Misi, var sagurt. Tāpēc vecākiem ļaudīm ik pa brīdim vajadzētu atvilkt elpu un apsēsties. Šeit lieti noderēs līdzi paņemts neliels saliekamais krēsliņš, kuru, pēc organizatoru teiktā, drīkstēs ienest bazilikas teritorijā.

Lai visas dienas garumā būtu spēks un enerģija, no rīta vajadzētu ieturēt kārtīgas brokastis. Kā norāda organizatori, siltu ēdienu varēs iegādāties ārpus sakrālā laukuma, taču pasākuma vietā varēs ienest arī līdzpaņemtās maizītes. Pasākuma norises vietā būs iespēja tikt pie siltas tējas un ūdens, tāpat ieteicams ūdeni plastmasas iepakojumā ņemt līdzi arī pašiem, paturot prātā, ka drošības apsvērumu dēļ teritorijā nevarēs ienest dzērienus stikla traukos vai termosā.

Pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai kopumā tiks iesaistīti vairāk nekā 100 NMPD mediķi un pirmās palīdzības sniedzēji no Latvijas Sarkanā Krusta. Aglonas bazilikas teritorijā medicīnisko palīdzību varēs saņemt pirmās palīdzības punktos, ko varēs atpazīt pēc balta balona ar sarkanu krustu, dzeltenas krāsas mediķu teltī un NMPD brigāžu mašīnās.

Avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv