Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Meteņdiena Aglonas pirmsskolas izglītības iestādē

Saturs atjaunots: 23.02.2016.

Metens sola saltas dienas,
Sola visus sasaldēt;
Krausim malku vezumā
Vedīsim meteņam,
Lai sakūra lielu guni,
Lai sasilda pasaulīti.

Meteņi  ir ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas godi starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Meteņos valda jautrība – brauc no kalna ar ragavām, iet ķekatās, zēni pārģērbjas par meitenēm, bet meitenes par zēniem. Notiek dažādu rotaļu spēles, dejas un daždažādas sacensības.  Saimnieces cep plāceņus un pankūkas, cienā ķekatniekus ar zirņiem un pupām.
Šī gada pavasarīgie Meteņi nesagādāja mums sniegu, bet tas nemazināja svētku prieku. Mēs pavadījām ziemu ar dziesmām un jautrām rotaļām, lustīgām dejām un sportiskām aktivitātēm.
Ciemos pie bērniem (1,6-3.g.) atnāca Metenītis  (skolotāja Liāna) ar Laimes lāci (skolotāja Maruta). Laimes lācis dalīja bērniem pogas, kuras bērni sameta maisiņā, lai būtu ražīgs un auglīgs gads. Visi kopā izspēlēja dažādas rotaļas ar dziedāšanu. Īpaši bērniem patika rotaļa ”Neguli saulīte”.  Sīva spēkošanās bija virves vilkšanā, kā arī daudz dažādu sportisku aktivitāšu.
Pasākuma noslēgumā Metenītis visus pacienāja ar garšīgiem zirņiem. Bērni guva emocionālu gandarījumu un prieka sajūtu. Paldies skolotājām Marutai, Liānai, Ivetai! Paldies ekskursijas organizatorei  skolotājai Ligitai, transporta nodaļas vadītājam Dainim un šoferītim Ivaram.

9.februārī “Taurenīšu”un “Bitīšu” grupas bērni svinēja Mārtiņdienu Daugavpilī, dziedāja dziesmas, gāja rotaļās, minēja mīklas Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā. Pasākuma vadītāja mūs mīļi sagaidīja un pastāstīja par tradīcijām un par to, kā mūsu senči ir svinējuši Meteņdienu. Bērni pagatavoja paši savu talismanu – Laimes pogu. Bērni pasākumam bija gatavojušies un skandēja latviešu tautas dziesmas, iemācīja pasākuma vadītājai jaunu rotaļu, par ko viņa bija ļoti priecīga. Bērni guva daudz jaunu iespaidu un pilnveidoja savas zināšanas par latviešu tautas tradīcijām. Foto: D.Anina. FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Valentīna Mihailova, PII vadītāja un Daina Anina, PII skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv