Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Meteņdienas jautrošanās Izvaltā

Sajūtās ziema ir tikko sākusies, bet jau nosvinēti Meteņi. Laiks, kad gatavojamies gavēnim, tas ir -  izvizināmies ar ragaviņām, izpikojamies, visos iespējamajos veidos laižamies no kalna vai kalniņiem, baudām pankūkas ar dažādām piedevām un dzeram karstu tēju, sildāmies pie ugunskura un tajā sadedzinām pagājušā gada sliktos darbus un domas, maskojamies ne pa jokam.

13. februārī Šķeltovas pamatskolas bērni, skolotāji un tautas nama darbinieki devās ciemos uz Izvaltu, lai kopā ar folkloras kopām “Rudzutaka”, “Izvoltīši”, “Mozī latgalīši” un Izvaltas pamatskolu nosvinētu Meteņus.
Šogad sniega netrūkst, tādēļ no šī baltā bērnu prieka sporta laukumā pie Izvaltas pamatskolas tika izveidots iespaidīgs sniega kalns. Gribētāju nošļūkt no kalna bija ne mazums, pat veidojās gara rinda. Slapjiem cimdiem, sārtām smaidīgām sejām un nokusuši pēc vairākām lustīgām rotaļām, kuras vadīja folkloras kopas, un stafetēm, kuras vadīja Šķeltovas pamatskolas sporta skolotāja V. Jankeviča, dalībnieki devās cienāties ar garšīgām pankūkām.
Paldies par svētku sajūtu un garšīgo maltīti sakām izvaltiešiem, kā arī visiem dalībniekiem par kopā būšanas prieku!

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Astrīda Leikuma, Šķeltovas TN vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv