Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Meža ekspedīcija Kalupē

Šī gada 17. septembrī Priežmalas pamatskolas 6. klases skolēni piedalījās LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra un LVM kopīgi veidotajā mācību stundā par meža nozīmi un kopšanu Latvijā, kuras laikā pieredzējušu mežsaimniecības speciālistu vadībā devās apmēram 2 km garā izglītojošā pārgājienā ar 10 meža izziņas pieturām.


Katrai pieturvietai bija sava tēma un savs pētījuma objekts. Skolēniem bija speciāla ekspedīcijas darba burtnīca, lai ierakstītu pētījumu rezultātus un secinājumus.

Skolēni izvērtēja, kurš koks ir piemērots sēklu ieguvei, uzzināja, kas ir selekcija, iepazina koku sēklas, mērīja meža augsnes skābumu, noskaidroja, kādas koku sugas aug skābā, neitrālā un bāziskā augsnē, mācījās aprēķināt, cik eglītes ir iestādītas vienā hektārā, un noteikt, vai meža atjaunošana ir notikusi sekmīgi, kā arī noskaidroja, cik ātri aug mežs, kā pareizi jākopj jaunaudzes un kā mērīt koka augstumu, uzzināja, kuri koki mežā jāizzāģē un kuri jāatstāj. Ekspedīcijas vadītāji vēl stāstīja par meža aizsardzību un kā pasargāt kokus no dažādiem dzīvnieku un kukaiņu postījumiem. Skolēni iepazinās ar koksnes izstrādājumiem, uzzināja, ka koksnes produkti var aizstāt naftas produktus, kā arī noteica koka vecumu. Visiem ļoti patika pēdējā pieturvieta „Būvējam zaļi!”, kur no koka dēlīšiem bez naglām vajadzēja uzbūvēt tiltiņu, pa kuru varētu droši iet pāri. Tas izdevās!

Skolēniem ļoti patika šī izzinošā ekspedīcija, radošie uzdevumi un brīnišķīgi pavadītā diena mežā! Paldies, Meža ekspedīcijas organizatoriem par doto iespēju, iepazīt mežu un tā bagātības!

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Anna Abuže, Priežmalas pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv