Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Miķeļdienas gadatirgus

Mēdz teikt, ka Miķelis atnes ziemu. Šī diena iezīmē rudens izskaņu – laiku, kad vārti uz ziemu ir vaļā. Līdz šim laikam visai ražai, izņemot kāpostus, jābūt  zem jumta. Svinot ražas svētkus, Aglonā  notika gadatirgus, novada iedzīvotāji varēja  pirkt  un pārdot uz nebēdu.

Guntars Lūsis no Vaboles piedāvāja  daudzveidīgu  mārtiņrožu un aveņu stādu klāstu ,tā pulcinādams ap sevi lielu pirkt gribētāju  skaitu. Arī Mārīte Peipiņa no Līvāniem pārdeva mārtiņrozes un dažādus stādus. Aveņu stādus  varēja nopirkt arī pie Unas Ušackas, bet stādus pie z/s „Ziediņi ”. Savus izstrādājumus, šūtās cepures un cimdus, bija atvedusi Marita Jokste.

Rinda veidojās pie Jura Neļga no Lapmežciema, kurš pārdeva zivis, Jura Murāna un z/s„Gailītis”  īpašnieka, kuri  tirgoja kūpinājumus – gaļu un  desas.  Medus  bija pie vairākiem bišu saimniekiem, Jāņa Viļuma un Vilhelma Jackeviča. Meitenes Sintija un Santa no Biešoniem tirgus apmeklētājiem piedāvāja trušus,  bet Anatolijs Andrejevs no Šķeltovas bija atvedis pārdot  mežā  un piemājas  saimniecībā sarūpēto: dzērvenes, sālītas sēnes, smaržīgas tējas ziemai.

 

 

 

 

Inārai Poļekovai pārdošanā bija truši un tītari, bet Modrai Pavlovičai – tomāti .

Tirgus apmeklētājus pie saviem saimes galdiem aicināja Grāveru un Šķeltovas pārvalžu  pārstāvji. Pie Jaunaglonas arodvidusskola galdiņa varēja nopirkt audzēkņu darbus: gaļas  dēlīšus, konfekšu zvēriņus un auduma brošas.

Par jautrību gādāja Izvaltas folkloras grupa „Mazie latgalieši”.

Pasākuma beigās Aglonas UAC vadītāja Ināra Gražule pateicās visiem tirgus dalībniekiem par līdzdalību, apsveica saimes galda pārstāvjus ar piemiņas balvām.

Aglonas novada lauku attīstības konsultante Silvija Podskočaja