Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ministrs Edmunds Sprūdžs apmeklēja Aglonas novadu

Reģionālās darba vīzītes Latgalē ietvaros 4.augustā Aglonas novadu apmeklēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Aglonas novada domē ministrs pārrunāja  pašvaldībai aktuālus, nozīmīgus attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības jautājumus. Iepazinās ar novadā īstenotajiem attīstības projektiem, kā arī plānotajām iniciatīvām un iespējamajiem izaicinājumiem to īstenošanai.

Apmeklējot Vidusslatgales profesionālo vidusskolu Jaunaglona, tika diskutēts par skolas turpmāko perspektīvi un risinājumiem.

Viesojoties Aglonā neilgi pirms Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas  svētku svinībām, ministrs īpaši vēlējās apmeklēt Aglonas baziliku, apspriest un iepazīt situāciju, kā rit gatavošanās šiem svētkiem.  Tika pievērsta uzmanība arī  Aglonas katoļu ģimnāzijai.

 

 

 

Ministrs tika iepazīstināts ar novadā realizētajiem projektiem, veiksmīgākā no tiem – Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centra – darbu. Pēc vizītes centrā ministrs iemūžināja foto mirkli pie Aglonas biedrības “Neaizmirstule” gatavotajiem rotājumiem, Laimes pogām,  simboliski novēlot Aglonas novadam veiksmīgu attīstību.

Uz tikšanos ar ministru bija ieradies arī Aglonas novada uzņēmējs, Reformu partijas biedrs A.Gražulis.

E.Sprūdžs uzsvēra pašvaldības būtisko nozīmi visas Latvijas aspektā,  kā sakrālā tūrisma centru,  vērsa uzmanību uz nepieciešamību efektīvi izmantot pieejamos atbalsta instrumentus. Galvenais   meklēt risinājumus, kā šo potenciālu varētu plašāk izmantot visa gada garumā, ne tikai augustā.

Pēc Aglonas apmeklējuma  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs un Aglonas novada domes priekšsēdētājs Igors Reščenko Rēzeknē tikās ar Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskapu Jāni Buli, lai pārrunātu gatavošanos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku svinībām, turpmākās sadarbības iespējas, kā arī citus aktuālos jautājumus.

Pēcpusdienā  ministrs devās uz Ludzu.