Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ministrs Juris Pūce ar RACA pārstāvjiem pārrunā aktuālos jautājumus

5. februārī  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce  tikās ar Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) pārstāvjiem, lai pārrunātu valdības redzējumu par administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs J. Pūce ar RACA pārstāvjiem pārrunāja vairāku jautājumu loku, gan administratīvi teritoriālās reformas plānus, gan valsts un pašvaldību sadarbību kopumā, gan atsevišķus jautājumus saistībā ar Latvijas attīstību un Eiropas fondu apguvi, kā arī Nacionālā attīstības plāna sagatavošanu. Ministrs atzīst, ka tikšanās bija ļoti konstruktīva, racionāli pragmātiska saruna kopīgas izpratnes veidošanai. Informējot par reformas dienas kārtību, bija svarīgi dzirdēt viedokļus un saprast, kādi iespējamie jautājumi apvienības pārstāvjus satrauc.

Ministrs J. Pūce atzīst: ”Katru reizi no šīm sarunām nāku ar jaunām idejām, paldies pašvaldību vadītājiem par to, tas ir arī tas, ko šajās sarunās sagaidu – atvērtu diskusiju. Administratīvi teritoriālā reforma notiks, es redzu, ka tai ir liels pašvaldību vadītāju atbalsts. Mēs strādājam pēc grafika, kur šomēnes sagatavosim reformas iesākšanai par procesa gaitu nepieciešamos likumus, kas ies uz izskatīšanu Saeimā. Pavasarī tiks sagatavoti kritēriji, pēc kuriem pašvaldības varētu tikt veidotas jaunās teritorijās, vasarā un rudenī notiktu ieceres apspriešana ar iedzīvotājiem un pašvaldībām par sagatavoto iedalījuma modeli. Un tikai tad, līdz šī gada beigām, tiks sagatavots likumprojekts, kas tad arī iezīmētu jauno pašvaldību karti. Šis likums Saeimai būtu jāpieņem līdz nākamā gada vidum. Protams, termiņos var notikt arī objektīvas nobīdes. Temps ir izaicinošs no uzdevuma viedokļa, tāpēc reformas īstenošanas darbiem ir augsta prioritāte.”

RACA priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) jau iepriekš bija paudis, ka apvienība ir gatava sadarboties administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas procesā, šis viedoklis tika apstiprināts arī tikšanās laikā ar ministru J. Pūci.

RACA priekšsēdētājs V. Krauklis: “No savas puses vēlos pateikties Jurim Pūcem, šī saruna bija konstruktīva un noderīga abām pusēm. Saprotot, ka šāda reforma ir nepieciešama, ir rūpīgi jāizsver, kādā veidā tā noritēs. Ministrs uzklausīja un šis ir pats sākums kopīgai sadarbībai, lai galu beigās nonāktu pie optimāla, iespējami laba rezultāta, kas būtu reģionālo attīstību veicinošs.”

Pēc tikšanās ar RACA pārstāvjiem ministrs devās uz Ministru kabinetu, kas šodien atbalstīja VARAM sagatavoto informatīvo ziņojumu par administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu, kas paredz, ka jauns administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums tiks apstiprināts līdz 2020. gada 1. jūnijam.

Avots: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv

 

 • Meklēt lapā

 • Sadaļas

 • Tematiskās ziņas

 • Jaunākie raksti

 • Jaunākais forumā

 • Rakstu arhīvs

 • Baneri

  Latvijas Republikas Saeima

  Latvijas Republikas Prezidents

  Latvijas Republikas Ministru kabinets

  LATGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS

  ziņo KNAB

  Eiropas Savienibas

  LV.lv

  Eiropas Regionalas attistibas fonds (ERAF)

  Eiropas Socialais fonds (ESF)

  Latvija, e-latvija, celvedis

  Valsts regionalas attistibas departaments

  Eiropas Savienibas strukturfondi

  Eiropas Lauksaimniecibas fonds lauku attistibai (ELFLA)

  Klimata parmainu finansu instruments

  Lauku atbalsta dienests

  EKOTUR

  LMT Latvijai

  E-veselība

  Altum

  NVA vakanču portāls

  Kraslavas mezsaimnieku apvieniba

  Daugavpils pilsetas zinu portals

  Kaimiņu ceļš

  Elektrības piedāvājums

  Latgale biznesam

  Lielā Talka