Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ministru prezidents Māris Kučinskis sveic starptautisko mācību olimpiāžu uzvarētājus un viņu pasniedzējus

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 1. aprīlī, pasniedza Ministru kabineta Diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs piedalās labākie dažādu pasaules valstu vidusskolu skolēni.


Kopumā Ministru kabineta apbalvojumi pasniegti 42 mācību olimpiāžu laureātiem, kuri 2015. gadā guvuši sasniegumus matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs, kā arī viņu pasniedzējiem par sasniegumiem darbā ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētāji un viņu pedagogi saņēma naudas balvas kopumā 26 749 eiro apmērā.

Ministru prezidents, uzrunājot olimpiāžu laureātus, norādīja, ka gūtie panākumi ir pirmās viņu izcīnītās uzvaras, un lielāki sasniegumi vēl ir tikai priekšā.  “Es saku paldies, ka jūs godam esat popularizējuši Latvijas vārdu pasaulē. Tāpat ceru, ka arī turpmāk jūsu darbība un panākumi būs saistīti ar Latviju,” sacīja M. Kučinskis.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Starptautisko olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana Latvijā notiek jau 18. reizi – kopš 1998.gada, savukārt pirmo reizi Latvija starptautiskajā olimpiādē piedalījās 1991. gadā ķīmijā, iegūstot divas bronzas medaļas. FOTOGALERIJA

Avots: LR Ministru kabinets

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv