Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Monreālas Latviešu sabiedriskā centra un nodibinājuma „Vītolu fonds” dāvana Priežmalas pamatskolai

17. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā Priežmalas pamatskolai tika izsniegts sertifikāts 400 EUR vērtībā. Visu uzvarējušo skolu pārstāvjus gaidīja vēl viena balva – ierakstīt savas skolas vārdu Brīvības pieminekļa Goda grāmatā.

Gūstot uzvaru ekskursiju projektu konkursā, “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”,  Priežmalas pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai iepazītos ar mūsu galvaspilsētu.
Daudziem no mūsu skolēniem tā bija pirmā tikšanās, iepazīšanās ar galvaspilsētas vēsturi un tagadni, ar tās kultūru un arhitektūru.
Tas nebija parasts brauciens ekskursijā, jo visi skolēni iepriekš gatavojās, pētīja vēsturiskos un arhitektūras objektus. 7. klases skoniece Karīna Butlere un 9.klases skolēns Igors Šeļepeņs sagatavoja interesantus stāstus par Pētera baznīcu un Brīvības pieminekli, ekskursijā kļūstot par mūsu gidiem šajos apskates objektos. Saskaņotās un precīzās goda sardzes darbības radīja mūsu puišos vēlmi kļūt par Latvijas armijas kareivjiem.
Pateicoties projektam, jauniešiem bija iespēja apmeklēt Latvijas nacionālo bibliotēku, un pārliecināties par tās nosaukuma patiesumu – Gaismas pils.
Ne mazāku iespaidu atstāja televīzijas torņa apmeklējums un pārsteidzošie Rīgas skati no 36. stāva augstuma.
Ekskursijas tēma Okupācijas muzejā bija „Deportācija Latvijas teritorijā”. Visas sāpes un šo notikumu traģiskumu varēja izjust, pārejot no vienas zāles otrā, turot savās rokās no Sibīrijas atvestās mantas.
Godinot Genocīda upuru piemiņu Rumbulā, iededzām sveces un, saskaņā ar ebreju tradīciju, nolikām akmentiņus, kurus atvedām no Priežmales.
Protams, nevarēja palaist garām Rīgas Zoodārza apmeklējumu. Pastaiga pa zoodārzu deva iespēju skolēniem ieraudzīt un nofotografēt dažādus pasaules iemītniekus. Par favorītiem kļuva žirafes un rozā flamingo.
Noguruši, bet apmierināti skolēni devās mājās, sapņojot par nākamo tikšanos ar burvīgāko pilsētu – Rīgu.
Mūsu Rīga ir bagāta pilsēta ar savu vēsturi un kultūru. Mums ir ar ko lepoties. Tajā mēs varējām pārliecināties, pateicoties Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram un nodibinājumam „Vītolu fonds”. Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas pasākuma fotogrāfijas.

Informācija un foto: Priežmalas pamatskolas vēstures skolotāja Sandra Lune

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv