Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Muzejs “Pikšas” un LLM aicina iesaistīties akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!”

2017. gada 1. jūnija – 31. augustam Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Dobeles novadā, un Latvijas Lauksaimniecības muzejs,Talsos, gaidīs apmeklētājus Latvijas Muzeju biedrības organizētajā vasaras akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!”.

Akcijas“Apceļo Latvijas muzejus!” galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā, veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un palīdzēt atklāt šo muzeju “šarmu”, to nozīmi valsts un sava novada vēstures un kultūras procesu popularizēšanā, izzināšanā un sabiedrības izglītošanā.
Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” un Latvijas Lauksaimniecības muzejs solidarizējoties ar akcijas organizatoriem aicina iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu.
Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
Akcijas laikā tiek rīkots arī konkurss, kura rezultātā vasaras beigās tiks izlozētas balvas. Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības tīmekļa vietnē www.muzeji.lv.
Lai piedalītos konkursā, akcijas dalībniekam:

  1. no 1.jūnija līdz 31. akcijas jāapmeklē vismaz pieci Latvijas muzeji;
  2. ierodoties muzejā, dalībnieks atzīmē savu apmeklējumu ar viedtālruni vai fotoaparātu;
  3. savā Facebook profila laika līnijā ievieto foto no šīs vietas, īsi komentē redzēto, piedzīvoto un uzzināto;
  4. ierakstam obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus.
  5. ierakstā arī atzīmē konkrēto muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs vai vietu, kur atrodas, ja muzejam nav savas lapas sociālajā tīklā www.facebook.com.

Katrs uzvarētājs iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas” šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs, Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.
Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru!Lai top aizraujoša, skaistiem kultūras piedzīvojumiem bagāta vasara!

Plašāka informācija:
www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus vai www.muzeji.lv

Avots: Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra