Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Nedēļas aktualitātes Lauku atbalsta dienestā

15. jūnijs ir pēdējais datums, kad var pieteikties platību maksājumiem ar atbalsta apjomu samazinājumu kā arī veikt labojumus Vienotajā iesniegumā.

Ja Vienotais iesniegums tiek iesniegts periodā no 2018.gada 23.maija līdz 15.jūnijam, atbalsta apjomam tiks piemērots 1% samazinājums par katru nokavēto darbdienu (samazinājumu sāk piemērot jau no 23.maija).

Grozījumus un labojumus Vienotajā iesniegumā iespējams iesniegt EPS:

  • piesakot jaunus atbalsta veidus (ar attiecīgu samazinājumu);
  • pievienojot jaunas platības;
  • precizējot deklarēto platību lielumu un izmantojuma veidu.

Lasīt vairāk

Pirmdien, 11.jūnijā sākas pieteikšanās atbalstam cūkkopības nozarei infekcijas slimību izplatības mazināšanai

No šā gada 11. jūnija līdz 11. jūlijam notiks projektu pieteikumu pieņemšana pasākumā “Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas” cūkkopības nozarei. Kopējais publiskais finansējums ir EUR 500 000.

Atbalsta mērķis ir sniegt atbalstu dzīvnieku sevišķi bīstamo infekcijas slimību izplatības (epizootijas) riska mazināšanai, paredzot preventīvo pasākumu ieviešanu teritorijās, kurās slimība jau ir konstatēta, kā arī profilaktisko pasākumu ieviešanu ārpus epizootijas teritorijā esošām saimniecībām, lai mazinātu slimības straujas izplatības risku citās teritorijās.

 Lasīt vairāk

Tev ir svarīgi Latvijas lauki? Piedalies aptaujā par ES lauku politikas nākotni!

Eiropas Komisija (EK) 1. jūnijā nākusi klajā ar piedāvājumu ES Kopējas lauksaimniecības politikai (KLP) pēc 2020. gada, tādējādi uzsākot diskusiju maratonu par nākotnes politikas nosacījumiem ES dalībvalstīs un iestādēs.

Ikvienam Latvijas lauksaimniekam un lauku uzņēmējam līdz 10.jūlijam ir iespējas izteikt viedokli par EK piedāvājumu, aizpildot Valsts Lauku tīkla Sekretariāta sadarbībā ar Zemkopības ministrijas sagatavoto anketu, kurā ir 21 jautājums ar atbilžu variantiem.

Jūsu viedoklis ir svarīgs lauksaimniecības politikas veidotājiem, lai diskusijās ar ES iestādēm un organizācijām palīdzētu panākt Latvijai pieņemamus KLP nosacījumus un finansējuma sadales kārtību nākotnē.

Lasīt vairāk

Informācijas avots Lauku atbalsta dienests