Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

NMP dienesta mediķi nodrošinās neatliekamo medicīnisko palīdzību Aglonas svētku apmeklētājiem

Saturs atjaunots: 7.07.2023.

No 11. līdz 15.augustam vairāk kā 100 Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi un pirmās palīdzības sniedzēji nodrošinās medicīnisko palīdzību Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku apmeklētājiem Aglonā. Medicīnisko palīdzību sniegs neatliekamās medicīnas ārsti, ārsta palīgi, ārsti – reanimatologi, kā arī Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības sniedzēji.

Mediķu posteņi tiks izvietoti visā Aglonas bazilikas teritorijā. Medicīnisko palīdzību varēs saņemt, vēršoties dzeltenas krāsas medicīniskajās teltīs, ātrās palīdzības mašīnās vai pie pirmās palīdzības sniedzējiem.

NMP dienesta mediķi aicina svētku apmeklētājus ievērot piesardzības pasākumus savai veselībai un drošībai:

 • Nodrošinieties ar dzeramo ūdeni un padzerieties regulāri! Ņemiet līdzi trauku ūdens paņemšanai dzeramā ūdens ņemšanas vietās Bazilikas teritorijā. Izmantojiet tikai dzeršanai paredzētu ūdeni no dzeramā ūdens ņemšanas vietām vai fasētiem iepakojumiem.
 • Valkājiet piemērotu apģērbu – vieglu, gaišu, ērtu un no dabīga materiāla, kas nodrošina ķermeņa elpošanu. Nodrošinieties, lai nesamirktu lietus gadījumā. Izvēlieties ērtus un elpojošus apavus.
 • Lai nepārkarstu, izvairieties no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros. Izmantojiet galvassegas, galvā lieciet gaišas krāsas cepuri vai lakatu.
 • Uzmanieties no indīgo kukaiņu dzēlieniem – lapsenēm, bitēm. Vēlams jau iepriekš parūpēties par medikamentiem, kas var mazināt alerģisku reakciju pēc insektu dzēlieniem.
 • Uzmanieties no ērcēm, izmantojiet līdzekļus insektu atbaidīšanai. Uz gaišas krāsas apģērba ērces ir vieglāk pamanīt un savlaicīgi notraukt.
 • Izvairieties no pārpūles. Atvēliet laiku atpūtai, miegam.
 • Ja slimojat ar hroniskām slimībām, ņemiet līdzi Jums izrakstītos medikamentus pietiekamā daudzumā, lietojiet to, kā noteicis Jūsu ārsts un ievērojiet veselības stāvoklim atbilstošu režīmu.
 • Svētceļojuma laikā aicinām nodrošināties ar plāksteriem un pārsējiem ādas noberzumu, nobrāzumu apkopšanai.
 • Ja Jūsu saslimšanai tās paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, lūdzam somā vai kabatā paņemt līdzi zīmīti, kurā norādīts Jūsu vārds, uzvārds un saslimšana, ar kuru slimojat, piemēram, „slimoju ar cukura diabētu”. Aicinām mobilā telefonā ierakstīt radinieku telefona numurus, kurus mediķi spētu identificēt un sazvanīt pacienta piederīgos, ja tas nepieciešams, piemēram, „māsa”, „dēls”, tēvs” utt.
 • Uzlādējiet mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā Jūs varētu lūgt palīdzību, ja esat nomaldījies vai ir palicis slikti ar veselību.
 • Dodoties peldēties, esiet uzmanīgi, nepeldiet tālu no krasta – visdrošāk ir peldēt vietā, kas nav dziļāka par krūšu augstumu. Pieskatiet viens otru!
 • Aicinām būt piesardzīgiem dedzinot sveces, uzmanīties no sveču liesmām, kā arī kūstošā vaska. Uzmanieties no uguns, ja valkājat garu un plīvojošu apģērbu.

Visos gadījumos, kad pasliktinājies veselības stāvoklis – ir izteikts vājums, apziņas traucējumi, drebuļi, caureja, slikta dūša ar vemšanu, sāpes, hronisku saslimšanu paasinājumi u.c. veselības problēmas – meklējiet mediķu palīdzību!

Kā liecina NMP dienesta informācija, iepriekšējos gados Aglonas svētku laikā cilvēki visbiežāk pēc palīdzības vērsušies ar sirds-asinsvadu slimību paasinājumiem, locītavu sastiepumiem, ādas noberzumiem, fizisku spēku izsīkumu, galvassāpēm, gremošanas trakta darbības traucējumiem, kā arī ar alerģisku reakciju pēc insektu dzēlieniem.

Ja līdz mediķiem nevarat nokļūt vai atrodaties ārpus svētku norises vietas, atgādinām, ka akūtu, pēkšņu saslimšanu vai traumu gadījumos neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa tālruni 113.

Informāciju sagatavoja:

NMP dienesta Komunikācijas nodaļa