Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

No 2014. gada 1. janvāra Latvija eiro zonā

Eiropas vienoto valūtu eiro pašlaik lieto jau 17 Eiropas Savienības dalībvalstis, kopā veidodamas eiro zonu jeb Eiropas Ekonomikas un monetāro savienību. Eiro ieviešana ir visas valsts – valsts institūciju, organizāciju, uzņēmēju un iedzīvotāju kopējs projekts.

Latvijā eiro ieviešanas scenārijs paredz vienlaicīgu skaidrās un bezskaidrās naudas ieviešanu. Tas nozīmē, ka eiro ieviešanas dienā pāreja uz eiro notiks ne tikai bezskaidras naudas norēķinos, bet arī apgrozībā vienlaikus tiks laista eiro skaidrā nauda. Pāreju no Latvijas nacionālās valūtas lata uz eiro paredzēts veikt tā, lai pēc iespējas mazāk tiktu traucēta ikviena valsts iedzīvotāja ikdiena.

Aglonas novada iedzīvotāju ievērībai!

ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM PAR EIRO – www.eiro.lv / 8000 3000

SVARĪGĀKIE FAKTI PAR EIRO:
Latvijā pāreja uz eiro notiks 2014. gada 1. janvārī.
Valūtas maiņa notiks pēc oficiālā kursa: 1 EUR = 0.702804 LVL (1 LVL – 1.42 EUR).
Obligātais cenu paralēlās atspoguļošanas periods ir 9 mēneši no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 30. jūnijam.
Vienlaicīgas apgrozības periods, kad varēs norēķināties gan latos, gan eiro, atlikumu saņemot eiro, ir 2 nedēļas no 2014. gada 1. līdz 14. janvārim.
Latus uz eiro bez maksas varēs apmainīt no 2014. gada 1. janvāra: 3 mēnešus (līdz 31. martam) 302 Latvijas pasta nodaļās (apdzīvotās vietās, kur nav banku nodaļu), 6 mēnešus (līdz 30. jūnijam) visās komercbankās, bet Latvijas bankā – bez termiņa ierobežojuma.
Algas un pabalsti tiks izmaksāti eiro no 2014. gada 1. janvāra.
Uz Latvijas eiro monētām reversā būs redzami mūsu valsts simboli: tautumeita un valsts ģerbonis, bet eiro banknotes visās eirozonas valstīs ir vienādas.
Ar Latvijas eiro monētām varēs maksāt visā eirozonā, bet pie mums – ar visu citu valstu eiro monētām.
Ērtākais savas naudas apmaiņas pret eiro veids ir to ieskaitīt bankas kontā. 2014.gada 1.janvārī lati uz eiro tiks nomainīti automātiski un iedzīvotājam nebūs jāstāv rindās.

Vairāk informācijas par eiro ieviešanu lasiet seit

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv