Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” uzsāk projektu „Pavasara diena gadu baro – 2”

Jau otro gadu pēc kārtas „Viduslatgales pārnovadu fonds” īsteno līdzdarbības atbalsta projektu „Pavasara diena gadu baro”. Projekta mērķis veicināt fonda teritorijā dzīvojošo mazaizsargāto iedzīvotāju, īpaši ģimeņu ar bērniem, iesaistīšanu līdzdarbības aktivitātēs savas dzīves apstākļu kvalitātes uzlabošanā.

Ar projektā paredzētajām aktivitātēm un pasākumiem dot iespēju mērķa grupas dalībniekiem apgūt nepieciešamās prasmes dārzkopībā, ēdienu gatavošanā un izaudzēto produktu sagatavošanā ziemai. Projektu finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds. Pieteikšanās projekta aktivitātēm bija izsludināta jau marta sākumā. Šajā gadā iedzīvotāju aktivitāte bija neparasti liela. Pieteicās 87 maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes. Projektā paredzēto 50 ģimeņu vietā tika apstiprinātas 76 ģimenes no Aglonas, Līvānu, Preiļu un Riebiņu un Vārkavas novadiem. Diemžēl finansējuma trūkuma dēļ 11 maznodrošinātām ģimenēm dalību projektā nācās atteikt. Visvairāk pretendentu aktivitātēm pieteicās no Riebiņu novada , kopā 40 trūcīgās ģimenes, no Vārkavas 8 ģimenes, no Aglonas un Līvāniem 7, no Preiļu novada projektam pieteicās 12 ģimenes. Iesniegtajos pieteikumos tika izteikta vēlme audzēt dažādus dārzeņus, visvairāk bietes, burkānus un gurķus. Tāpat kā pagājušajā gadā liels pieprasījums bija pēc kartupeļu sēklas, augļu kokiem un ogulājiem. Daudzas ģimenes ir ieplānojušas ierīkot siltumnīcas un prasīja siltumnīcu plēvi, vairākām ģimenēm ražas paātrināšanai bija nepieciešams agrotīkls. No dārzeņu dēstiem visvairāk pieprasīti ir kāpostu, tomātu un paprikas stādi. Balstoties uz pagājušā gada pozitīvo pieredzi , arī šogad sēklas tika iepirktas SIA „Kurzemes sēklas”, augļu kokus un ogulājus piegādāja z/s „Sprogas”, siltumnīcu plēve un agrotīkls tika iegādāti SIA „Silja”.
2. un 3. maijā fonda darbinieki, sadarbībā ar novadu pašvaldībām, sociālajiem dienestiem un pagastu pārvaldēm, nogādāja sēklas un stādus projekta mērķa grupas dalībniekiem. Reizē ar sēklām un stādiem ģimenes saņēma arī vajadzīgos padomus kā pareizi sēt, stādīt augļu kociņus un izaudzēt labu ražu. Nepieciešamās konsultācijas projekta dalībnieki varēs saņemt visas sezonas garumā.
Vasaras otrajā pusē, ģimenēm ar bērniem tiks organizētas praktiskas apmācības ēdienu gatavošanā no dažādiem dārzeņiem, izaudzēto dārzeņu un augļu konservēšanā un sagatavošanai ziemai. Bērniem būs iespēja aizbraukt ekskursijā uz uzņēmumu SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, kas atrodas Kārsavas novada Mežvidu pagastā, lai apskatītu kā audzē tomātus lielā siltumnīcu kompleksā Mežvidi, no kurienes tomāti un gurķi nonāk lielveikalu plauktos.
Projektā iesaistītajām ģimenēm līdz rudenim būs čakli jāstrādā, lai izaudzētu bagātīgu ražu savam galdam un daļu no izaudzētā ziedotu veco ļaužu pansionātiem un aprūpes centriem. Lai veicas!

Informāciju iesniedza: Janīna Beča, projekta koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv