Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Nodibinājums Viduslatgales pārnovadu fonds aicina piedalīties labdarības akcijā “Piepildīt sapni -2″

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” 2014. gadā organizēja akciju „Piepildīt sapni”. Akcijas laikā tika saziedoti gandrīz 5000 EUR, kas ļāva piepildīt 26 lielākus un mazākus, bērnu ar īpašām vajadzībām, sapnīšus no Preiļu, Riebiņu, Aglonas, Vārkavas un Līvānu novadiem. Viņu lielāko sapni vai kvēlāko vēlēšanos – būt veselam – piepildīt nebija iespējams, bet televizori, datori, velosipēds, batuti, Akvaparka un Lido centra apmeklējums un citi, ko viņu ģimenes nevarēja atļauties, bija sapnīši, kurus mēs par saziedotajiem līdzekļiem īstenojām.

Sācies jauns gads un Viduslatgales pārnovadu fonds turpina akciju „Piepildīt sapni -2”, atkal mēs aicinām uzņēmējus un ikvienu līdzcilvēku sniegt kaut mazāko artavu, lai bērnu ar īpašām vajadzībām sapņi piepildītos. Mūsu visu palīdzību gaida 21 bērniņi ar īpašām vajadzībām no Preiļu, Riebiņu, Aglonas, Vārkavas un Līvānu novadiem. Šīm ģimenēm nepieciešams atbalsts un sajūta, ka arī viņi mūsu valstij, novadam, pagastam un mums visiem ir vajadzīgi.  Tikai mēs paši varam veidot sabiedrību ar dvēseli, kurā ģimene un pats bērns justos piederīgs, vajadzīgs, nozīmīgs, mīlestības un uzmanības vērts. Ģimenēm nepieciešama ne tikai praktiska palīdzība, bet arī kāda sen lolota sapņa piepildījums. Ikvienam no mums ir savi sapņi, taču atšķirībā no šiem bērniem, mums ir dots lielāks laiks un iespējas tos īstenot.

Kāds gudrais ir teicis – ja vēlies būt bagāts vai vismaz labi nodrošināts, iemācies ne tikai ņemt, bet arī dot.

Aicinu visus, bet īpaši Aglonas novada uzņēmējus un iedzīvotājus -palīdzēsim piepildīt sava novada bērnu – Sanda, Kirila, Iļjas un Avena sapņus!

Sandis Ruskulis
Sandis dzīvo Aglonas novadā Aglonas pagasta „Skujās”, viņam ir 17.gadi un ir vienīgais bērns ģimenē. Mamma Ligita ir vienīgā ģimenes apgādniece. Sandis mācās Jaunaglonas profesionāli tehniskajā vidusskolā, kur apgūst automehāniķa profesiju. Puisim ir uzstādīta diagnoze – celiakija, un tas nozīmē – regulāri sekot līdzi jaunieša svaram un augumam. Lai varētu pilnvērtīgi dzīvot ir jāievēro diēta, pilnīgi no uztura jāizslēdz baltie milti. Ģimenei tās ir lielas izmaksas un nepārtraukta uzmanība. Sandis jau ilgāku laiku sapņo par portatīvo datoru, ko varētu izmantot mācībām un protams jaunas informācijas iegūšanai. Diemžēl ģimene to nevar atļauties nopirkt. Bet sapņot jau nevar aizliegt, un ja nu piepildās…

Kirils Poļenkovs
Kirils ir dzimis 2008.gadā un kopā ar ģimeni dzīvo Aglonas novada Grāveru pagastā . Viņš ir jaunākais bērniņš ģimenē. Zēns apmeklē Grāveru pamatskolas pirmskolas grupiņu, ir sabiedrisks. Brīvajā laikā Kirilam ļoti patīk makšķerēt, viņš ir arī liels palīgs vecākiem mājas darbos. Zēna diagnoze – alerģija, āda ir īpaši jāsaudzē un jākopj. Tā kā zēnam patīk sportiskas aktivitātes, viņa sapnītis ir pusaudžu velosipēds. Tā iegāde dos iespēju aktīvam dzīves veidam un vairāk uzturēties svaigā gaisā.

Iļja Petrovs
Iļja kopā ar savu kuplo desmit bērnu ģimeni, dzīvo Aglonas novads Aglonas pagastā. Iļjam ir 2.gadiņi un viņš ir jaunākais – 10. Bērniņš ģimenē. Tikai divi no bērniem ir pilngadīgi. Puisītim ir noteikta smaga diagnoze – vilka rīkle. Iļjam ir ļoti grūti uzņemt pārtiku, jo tā vispirms nonāk degunā un tikai pēc tam barības vadā. Zēns arī runā caur degunu, Iļjam drīz gaidāma operācija, kas varētu šo stāvokli uzlabot. Kā jau visiem puikām arī Iļjam interesē lielas mašīnas un traktori un mazā puisīša sapnis ir jauns trīsritenis un mašīna vai traktors, lai vasarā laukā varētu spēlēties pagalmā smilšu kastē.

Avens Jakovels
Avens dzimis 2003. gada februārī. Kopā ar vecāko māsu dzīvo pie audžuģimenes Aglonas novada Grāveru pagasta „Akmenīcās”. Zēns mācās Grāveru pamatskolas 5. klasē, kur mācības apgūst pēc individuāli izstrādātas programmas. Avenam ir grūti veidot teikumus un izteikties, ir slikta atmiņa, ja zēns sāk uztraukties, viņam raustās valoda. Avens bieži slimo un viņam regulāri jālieto zāles. Bērnībā ar zēnu neviens nav nodarbojies, tāpēc tagad audžuģimene viņu visu laiku pieskata un kontrolē. Zēna sapnītis ir portatīvais dators, kur viņš varētu spēlēt dažādas attīstošas spēles un izmantot pildot skolas uzdevumus.

Aicinu ziedot un saņemt pozitīvo enerģiju, ko dod dāvināšanas prieks.

Lai ziedotāji varētu piemērot iedzīvotāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļu atlaidi ziedotajām summām, fondam ar LR VID lēmumu ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
Visi saziedotie līdzekļi nonāk paredzētajam mērķim. Fonda administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.
Ziedojumus varat veikt gan ieskaitot fonda bankas kontā, gan skaidrā naudā griežoties fonda birojā Kooperatīva iela 6, Preiļi, LV-5301

Fonda rekvizīti:  Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”
Reģ.Nr. 40008210954 ,
Bankas nosaukums AS “SEB Banka”
Konta Nr. LV35UNLA0050021079970

Ar pateicību par jūsu dāsnumu un labestību Viduslatgales pārnovadu fonda vārdā valdes locekle Valija Vaivode

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv