Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Nometne „Aglonas akcenti”

Biedrība „Spēkavots” īstenoja projekta Nr.2/GIMEN/18/030 “Ģimenēm draudzīgas vides veidošana Aglonas novadā” aktivitāti – dienas nometni „Aglonas akcenti”, kura notika Aglonā no 20.08.-24.08.2018.


Nometnē piedalījās 30 Aglonas novada bērni. Dalībniekiem bija iespēja interesanti, lietderīgi, izzinoši un aktīvi pavadīt vasaras nogali.
Katra nometnes diena iesākās ar rīta rosmi un iepriekšējās dienas izvērtējumu.  Dalībnieki piedalījās dažādās sporta aktivitātēs un radošajās aktivitātēs.

Bērniem tika piedāvātas gan praktiskas, gan izglītojošas nodarbības: „Krāsainā sāls”, „Balona bruņurupucītis”, „Dārgumu kastīte”, „Auduma puķe”, „Pudeles pārvērtības” u.c.

Nometnes laikā tika organizētas divas ekskursijas: pirmajā braucienā bērni apmeklēja „Briežu dārzu” Sekļa Daukštos, bet otrajā nometnes dalībnieki devās uz Z/S „Kurmīši” Krāslavas novadā, kur apskatīja plašos ārstniecības augu laukus, baudīja aromātiskas zāļu tējas ar medu, izgatavoja bišu vaska sveces. Pēc šī smaržīgā apmeklējuma visi devās uz Ūdrīšu pagasta Bartķevičiem, kur daudz prieka un neaizmirstamu mirkļu sagādāja sporta atrakciju parks „Starp debesīm un zemi”. Šeit bērni varēja pārbaudīt savus spēkus šķēršļu trasē, basām kājām iziet pavisam nesen izveidotu „Sajūtu taku”, uzspēlēt footgolfu, pavizināties ar katamaranu, pašūpoties šūpuļtīklos un šūpolēs.

Ceturtajā nometnes dienā bērniem bija iespēja vēl baudīt peldēšanās prieku Aglonas pludmalē, kur arī notika sporta aktivitātes, āra rotaļas un spēles.

Pēdējā nometnes dienā bērniem bija piedāvātas aktivitātes „Ūdens bumba”, „Burbuļu prieki”, „Akva grims”.

Noslēguma pasākumā, uz kuru bija aicināti arī bērnu vecāki, katrs dalībnieks saņēma apliecinājumu par dalību nometnē, visu dienu garumā izveidotos darbiņus, kā arī grāmatiņu ar fotogrāfijām par katru nometnes dienu. Jauki pavadītās piecas nometnes dienas noslēdzās ar kopīgām vakariņām, kurās varēja nobaudīt skolas saimnieču firmas ēdienu – kļockas.

Visus izdevumus par bērnu dalību nometnē sedza projekts “Ģimenēm draudzīgas vides veidošana Aglonas novadā”.
Projekts tika īstenots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Aglonas novada domes finansējumu.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Sandra Rakova, nometnes vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv