Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Bāriņtiesu darbinieku vasaras nometne

Jau piekto gadu Latvijas Bāriņtiesu asociācija saviem darbiniekiem organizē vasaras nometnes. No 20.- 22.jūlijam 120 bāriņtiesu darbinieki no dažādiem Latvijas novadiem pulcēsies Aglonā.  Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas (LBDA) valdes priekšsēdētāja Baiba Meldere stāsta: „Nometne norisināsies gleznainajā un dvēseliski bagātajā Aglonas apkārtnē. Šīs būs īpašas, trīs radošu un interesantu notikumu pilnas dienas, kas sāksies ar svētās mises apmeklējumu Aglonas bazilikā. Mūsu ikdienas saspringtais darbs lūgtin lūdzas pēc supervīzijas, un esam pārliecināti, ka Latgale mums dos spēku rītdienas darbam.”

Nometnes programma dos visplašākās iespējas dalībniekiem apliecināt sevi radošā darbībā, apgūstot dekupāžas, floristikas auduma ziedu mākslu, būs iespēja apgūt kļavu lapu paliktņu gatavošanu un pašiem liet ziepes no dabīgiem augiem un eļļām. Nometnē notiks sadziedāšanās ar Latgales folkloras draugu kopu ”Sovvaļņīki”. Dalībnieki apmeklēs horoskopu parku pie ”Mežinieku mājām”, kā arī atraktīvos ”Zemeņu krastiņus”. Neizpaliks Karaļa kalna apmeklējums un brauciens ar plostu, kā arī Valda Pauliņa darbnīcas apmeklējums.

Iepriekšējās vasaras nometnes ir notikušas Līgatnē, Zvejniekciemā, Raiskumā un Mērsragā.

Par Latvijas Bāriņtiesu asociāciju

Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija (LBDA) dibināta 2002.gadā. Asociācijā darbojās 95 pilsētu un novadu bāriņtiesas, aptverot visu Latviju. LBDA sekmē bāriņtiesu darbinieku profesionālo izaugsmi, aizstāv bāriņtiesu darbinieku darba, profesionālās un sociālās tiesības un intereses. LBDA apspriež normatīvo aktu projektus, sadarbojas ar ministrijām un sabiedriskām organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kuru mērķis ir bērnu tiesību aizsardzība. LBDA organizē ikgadējās konferences, lekcijas, seminārus un cita veida apmācību, organizējot pieredzes apmaiņas braucienus, publicējot informatīvus materiālus un izdodot bukletus, izmanto plašsaziņas līdzekļus, kuri sekmē un ir ieinteresēti bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā.