Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Noskaidroti Latvijas skolu zinošākie devītklasnieki

 Šodien paziņojam laikraksta Diena rīkotā konkursa devīto klašu skolēniem Kas notiek? 15. jubilejas gada uzvarētājus. Konkursā šogad piedalījās 10 340 devītklasnieku no 458 Latvijas skolām. Pateicoties inovatīvā komunikāciju uzņēmuma Lattelecom atbalstam, šogad konkurss pirmo reizi vēsturē notika interaktīvi Lattelecom interneta televīzijā. Ar prieku paziņojam, ka konkursa rezultāti pierāda – 9. klašu skolēni ir aktīva, zinoša sabiedrības daļa, kura seko līdzi svarīgajam Latvijā un pasaulē.

 Konkursa uzvarētāji – zinošākās klases ir:

Kurzemē – Ventspils 1. ģimnāzijas 9.a klase,

Latgalē – Rožupes  pamatskolas 9. klase,

Rīgā – Rīgas 49. vidusskolas 9.a klase,

Vidzemē – Smiltenes Centra vidusskolas 9. b klase,

Zemgalē – Aizkraukles novada ģimnāzijas 9.b klase.

Zinošākie devītklasnieki:

Kurzemē – Marta Zūzane no J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 9.a klases,

Latgalē – Jānis Kokins no Riebiņu vidusskolas 9. klases,

Rīgā – Līvija Bārdiņa no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 9.c klases

Vidzemē – Artis Krists Mednis no Rencēnu pamatskolas 9. klases,

Zemgalē – Ilva Viļuma no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 9.b klases.

Uzvarētāji 14. novembrī aicināti svinēt uzvarētāju dienu Rīgā, tās ietvaros uzvarētājus uzņems Valsts prezidenta Andris Bērziņš, kā arī jaunieši dosies ekskursijā uz Ministru kabinetu. Svinīgā uzvarētāju apbalvošana notiks nesen atjaunotajā koncertzālē Rīga.

Lattelecom.tv pārraidē konkursa vadītāju lomās iejutās populārās grupas Musiqq mūziķi Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris, kas devītklasniekiem bija patīkams pārsteigums.

Šodien laikrakstā Diena un www.diena.lv/kas-notiek paziņojam pareizās atbildes uz konkursa jautājumiem, savukārt konkursa raidījumu vēl arvien ir iespējams noskatīties Lattelecom.tv videonomā bez maksas.

Konkursa Kas notiek? mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude vienā kārtā, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu. 15 gadu laikā savas zināšanas konkursā Kas notiek? ir pārbaudījuši vairāk nekā 360 000 Latvijas skolu 9. klašu skolēnu.

Informāciju iesniedza: Līga Lasmane, SIA ”Dienas mediji”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv