Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Noslēdzies Aglonas novada konkurss “Sakoptākā sēta 2020”

Laika posmā no 15. jūlija  līdz 31. jūlijam norisinājās Aglonas novada pašvaldības rīkots konkurss “Sakoptākā sēta”. Kopā tika saņemti pieci pieteikumi, visi no Aglonas pagasta. Katru pieteikto īpašumu apsekoja un pēc iepriekš noteiktiem kritērijiem izvērtēja konkursa vērtēšanas komisija. Novada teritorijā atrodas vairāki skaisti iekārtoti īpašumi, katrā atrodams kaut kas īpašs. Agloniešiem puķu audzēšana un dobju ierīkošana ir sirdslieta: rozes, begonijas, ledenītes, petūnijas, hortenzijas, samtenītes un daudzas citas puķes rotā pagalmus. Šo ziedu daile nes mums vasarīgas noskaņas, siltumu, sauli un dzīvesprieku.


SKAISTĀKĀ MĀJA CIEMĀ

Aleksejevu ģimenes māja “Rozes” Aglonā. Ģimenes mājas apkārtējā vide iekārtota pēc pašu idejām un iecerēm. Tajā valda ziedu daudzveidība un mājīga atmosfēra. Gaumīgi koptas puķu dobes, mazdārziņš, ierīkota ugunskura vieta. Arī šogad pagalmā parādījās jauni dekori, ziedu kompozīcijas.

 

 

SAKOPTĀKAIS DAUDZDZĪVOKĻU NAMS

Neskatoties uz to, ka daudzdzīvokļu mājas ēkas kopējo vidi rada ne tikai viens saimnieks, bet  vairākas personas, katra ar savu skatījumu, tomēr visus iedzīvotājus apvieno vēlme radīt sakoptu un acīm patīkamu vidi, visi kopā rūpējas par augiem un skaisto apkārtni.

Daudzdzīvokļu nama Jaudzemu ielā 2 iedzīvotāji ir rūpīgi pastrādājuši pie pagalma teritorijas sakopšanas. Pie daudzdzīvokļu mājas izveidots bērnu rotaļu laukums ar šūpolēm un smilšu kasti mazākajiem mājas iedzīvotājiem. Teritorijā iekopts zālājs, novietotas modernas koka kastes, kurās visu vasaru zied koši ziedi. Iekšpagalmā izvietoti pašu rokām gatavoti keramikas podi ar krāšņiem ziediem, mājas fasādi rotā gaisa dārzi un vīteņaugi.

 

 

Daudzdzīvokļu nama Cirīšu ielā 1A iedzīvotāji rotāja savu pagalmu ar skaistām kompozīcijām: no koku zariem veidotas vāzes ar ziediem un kompozīcijas ar zvaniņiem,  balkonus grezno bagātīgas ziedu kupenas. Apkārt mājai stādīti bagātīgi ziedoši košumkrūmi un ziedi, ābeļkoki gar celiņu veido arku, ēkas sienas apvītas ar vīnogu zariem, kas kopumā veido mājīguma sajūtu.

   

SKAISTĀKĀ LAUKU SĒTA- Lauku sēta “Jakubāni”, Lielie Bernāni, Aglonas pagastā. Pie ceļa atrodas glīta zīme ar lauku sētas nosaukumu. Iebraucot sētā, skatam paveras plašs glīti kopts zālājs, ziedu dobes ieskauts dīķis.  Mājas pagalmā pārsteidz rūpīgi iekoptie apstādījumi, ziedu un dekoru daudzveidība. Atrodoties šeit saproti, ka šajā vienkāršībā ir uzburta mierpilnas vienotības ar dabu atmosfēra.

 

   

SAKOPTĀKĀ UZŅĒMUMA TERITORIJA – aptieka “Nameda” Somersētas ielā 35.  Aptiekas apkārtne ir īpaši kopta, pārdomāts plānojums, kur samērā nelielā teritorijā ir izveidoti vairāki objekti: pie ieejas izveidoti pārsteidzoši skaisti nokareni gaisa dārzi, gaumīgas puķu dobes, ārstniecības augu un skujeņu stādījumi. Īpašu atmosfēru rada strūklaka.

 

 

Aicinām iedzīvotājus uz konkursa apbalvošanas pasākumu, kurš notiks 8. augustā plkst. 19.00 Aglonas novada svētku laikā brīvdabas estrādē.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv