Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

NOTĀRU DIENAS 2015

Šā gada 4. un 5. martā jau desmito reizi notiks gadskārtējās NOTĀRU DIENAS 2015! Visi Latvijas notāri sniegs BEZMAKSAS juridiskās konsultācijas par jautājumiem, kuri svarīgi ikvienam Latvijas cilvēkam, bet, jo īpaši, par nekustamā īpašuma pirkuma, pārdevuma, dāvinājuma, maiņas jautājumiem. Par uztura došanas jautājumiem. Desmit gadu pieredze rāda, ka cilvēkiem ir ļoti daudz jautājumu, uz kuriem nepieciešamas atbildes. Nāciet paši, aiciniet savus radus, draugus, paziņas.

Pavirša attieksme pret juridiskiem darījumiem, zināšanu un izpratnes trūkums, vēlme ietaupīt vai apiet nodokļu maksājumus – tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji sevi pakļauj nopietniem drošības riskiem, veicot darījumus ar nekustamo īpašumu. Lai izglītotu un skaidrotu nekustamo īpašumu darījumu riskus, kā arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam sniegtu bezmaksas palīdzību visdažādākajos juridiskajos jautājumos, 4. un 5. martā gadskārtējās Notāru dienās zvērināti notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā.

“Ik gadu, rīkojot Notāru dienas un bez maksas konsultējot Latvijas iedzīvotājus, pārliecināmies, ka juridisko jautājumu sakārtošana Latvijas iedzīvotājiem nereti paliek novārtā. Jau desmito gadu mēs, Latvijas notāri, atveram savu biroju durvis, lai palīdzētu Latvijas cilvēkiem vērst par labu jautājumus, kas skar viņu juridisko drošību,” stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.
Problēmas sakne nekustamo īpašumu jomā ir fakts, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju joprojām izvēlas slēgt privātos darījumu līgumus, pievienojot tiem vien nostiprinājuma lūgumu. Neizprotot sastādītā līguma būtību, līgumslēdzēji paši padara sevi par situācijas ķīlniekiem.

“Par nekustamo īpašumu darījumu problēmsituācijām visbiežāk dzirdam situācijās, kad jau ir par vēlu ko labot – kādam izkrāpts mājoklis, nav samaksāta norunātā īpašuma cena, iegādātajā īpašumā mitinās īrnieki vai tam ir kādi citi būtiski apgrūtinājumi, kas ievērojami samazina īpašuma vērtību. Diemžēl lielākajā daļā šādu gadījumu tiesībsargājošajām institūcijām nav iespēju palīdzēt cietušajiem, jo viņi labprātīgi ir parakstījuši privātu darījuma līgumu. Un kaut arī, iespējams, cilvēks nav izpratis un pārzinājis visus “zemūdens akmeņus”, viņa paraksts visbiežāk kalpo par iemeslu, kādēļ, piemēram, nav iespējams ierosināt kriminālprocesu par kaitējumu, kas viņam nodarīts,” komentē V. Piziča.

Bezmaksas konsultācijas Notāru dienu laikā būs iespējams saņemt 112 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās.

Konsultāciju saņemšanas iespējas:
Notāru biroji visā Latvijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses)
Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs, K. Valdemāra ielā 20 – 8, Rīgā
Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_dienas)
Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas

Informāciju sagatavoja: Vija Piziča, Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore. Tel.: 67 218 955, 29 104 242.  E-pasts: Vija.Pizica@latvijasnotars.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv