Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Notikumiem bagāts mācību pusgads Aglonas bazilikas Kora skolā

Nemanot aizritējis kārtējais mācību pusgads, un ir laiks atskatīties, kāds tas bijis. Kā vienmēr – skanīgs, dažādu muzikālu izaicinājumu pilns, mazliet stresains, bet tomēr nesis gandarījumu gan audzēkņiem, gan pedagogiem.
Gleznainais oktobris jau ceturto gadu atnesa piedalīšanos Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursā “Skani, tēvu zeme!”, kas norisinājās Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā. Audzēkņi jau savlaicīgi apguva latviešu tautasdziesmas un dziesmas, kas vēsta par mīlestību uz dzimteni. Konkurss Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkņiem izvērtās necerēti veiksmīgs – iegūtas pat divas Galvenās balvas – savās grupās tās izcīnīja Sintija Indrikova un Annija Leikuma (ped. I. Soldāne). Labi veicās arī Marijai Magdalēnai Šērai (ped. I. Ļeonova), kas ieguva 2. vietu un brāļiem Dāvidam (ped. I. Soldāne) un Albertam Stremjanoviem ( ped. I. Ļeonova), kur abi ieguva 3. vietu. Audzēkņi bija ļoti apmierināti ar sasniegto, jo bija liels gods dziedāt žūrijai, kuras priekšsēdētāja bija LNO operas soliste Ilona Bagele.
Skolā bērni ne tikai apgūst vokālās mākslas noslēpumus, bet arī iegūst plašas zināšanas par instrumentālo mūziku. Lai piedzīvotu, ko nozīmē dzirdēt simfonisko orķestri klātienē, 15. oktobrī vecāko klašu audzēkņi devās uz Lielās Ģildes koncertzāli Rīgā, kur klausījās Cīrihes jauniešu simfoniskā orķestra sniegumu. Pēc koncerta audzēkņi neslēpa, ka koncerts esot bijis iedvesmojošs un interesants, jo ne jau katru dienu ir iespēja klausīties dzīvu orķestri!
Jau otro gadu un cerot, ka tā kļūs par skaistu tradīciju, Aglonas bazilikas Kora skola novembrī rīkoja koncertu Aglonas novada Kultūras centrā. Bez šaubām, tas tika veltīts Latvijai dzimšanas dienas svinībām. Šogad koncerta nosaukums bija “Skani, Latvija!”. Koncertā uzstājās labākie dziedātāji un klavieru spēlmaņi, kuri tika iepriekš izraudzīti un izvirzīti šim koncertam. Piedalījās arī abi kori: gan mazie, 2. – 3. klašu koris, gan lielie, 4. – 9. klašu koris, kas jau centīgi gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas norisināsies jau 2020. gadā.
Ar savām balsīm audzēkņi kuplināja arī Aglonas novada rīkoto pasākumu 17. novembrī. Bērnu dziedātās dziesmas ielīksmoja sirdis un radīja gaišu cerību, kas Latvijai ir skaista nākotne, jo ir jaunā paaudze, kas mīl šo valsti un izsaka to savā dziesmā.
Mācību pusgada noslēguma pasākums norisinājās mājīgā un siltā atmosfērā, klusā, Ziemassvētkus gaidošā noskaņā. Uzstājās labākie audzēkņi un tika sumināti tie, kam bijušas visaugstākās sekmes aizvadītajā pusgadā. Bija sanākuši arī audzēkņu vecāki, kuru sejās arī bija jaušams gandarījums un prieks, par bērnu sasniegumiem.
Paldies audzēkņiem par izturību, vecākiem par sapratni un atbalstu, pedagogiem par nesavtīgu darbu! Paldies Aglonas novada domei un Aglonas bazilikai! Un īpašs paldies Ivaram Livdānam un SIA Daugulis & Partneri , kas sarūpēja saldus Ziemassvētku vecīša pārsteigumus visiem audzēkņiem!

Informāciju iesniedza: Jacinta Ciganoviča, Aglonas bazilikas Kora skolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv