Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

“Novadnieka” dzimšanas diena kopā ar lasītājiem

  Sirsnīgā noskaņā, vārda mākslas spēkam mijoties kopā ar mūzikas un mākslas enerģiju, 17. aprīlī izskanēja laikraksta «Novadnieks» 65. dzimšanas dienai veltītā tikšanās ar saviem lasītājiem, draugiem un atbalstītājiem. Tikšanos organizēja Preiļu galvenā bibliotēka. Laikraksta redaktore Tamāra Elste atskatījās uz redakcijas noieto ceļu gan senākā vēsturē, gan jaunākos laikos, stāstot par radikālām pārmaiņām avīzes izdošanas darbā, par uzņēmuma izveidošanu, par jaunu tehnoloģiju apgūšanu, par redakcijas jaunās mājvietas tapšanu, par to, ka neatkarības gados redakcijas darba organizēšanā ienāca daudz kas tāds, kas bija apzīmējams ar vārdu «jauns». Veiksmes formula tam, lai izdzīvotu, nostiprinātos un attīstītos, bija redakcijā valdošais radošais gars, lielā uzdrīkstēšanās un darba spars, daudzreiz arī diplomātija, spēja labi izprast, kā arī paredzēt notikumus. Šodien «Novadnieks» ir laikraksts ar savu stabilu vietu un lomu vietējās sabiedrības dzīvē, daļa no kopējās reģionālās avīžniecības, ir kļuvis par pārnovadu laikrakstu, gaidīts un iecienīts simtiem ģimenēs, un par šo uzticību avīzes veidotāji teic lielu paldies.

Atmiņās par piepulcēšanos žurnālistu saimei, par darbu redakcijā dalījās žurnālistes Līvija Rancāne, Lidija Kirillova, maketētāja Žanna Meluškāne.

«Novadnieks» ir gandarīts par skaistajiem, no sirds nākušajiem vēlējumiem, par uzmundrinājuma vārdiem, par ierosmēm jaunām tēmām, ko saņēma šajā svētku reizē no lasītājiem, sadarbības partneriem un draugiem. Bija ziedu klēpji, izskanēja muzikālie apsveikumi, tikšanās dalībnieki tika aicināti uz svētku torti. Notika arī zibkonkurss «Ko tu zini par laikrakstu «Novadnieks»?» Konkursa dalībnieki, atbildot uz jautājumiem, rakstīja arī novēlējumus: «Lai Dieva svētība jūsu mājā! Lai veiksmīgi un radošie nākamie gadi! Lai darbi sokas, ziņas rodas un lasītāju vienmēr daudz! Lai vienmēr būtu saule, prieks un liela draugu saime!»

Paldies visiem sveicējiem! Paldies arī tiem, kas atsūtīja apsveikumus elektroniskajā pastā vai īsziņās, kā arī rakstīja apsveikumus uz īpašā koka bibliotēkā. Pateicamies arī Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma struktūrvienības «Preiļi» audzēkņiem — topošajiem viesmīļiem. Paldies Preiļu galvenās bibliotēkas darbiniekiem par šīs tikšanās organizēšanu, bet īpaša pateicība bibliotēkas vadītājai Sigitai Trūpai un galvenajai bibliotekārei Mariannai Jeļisejevai — par pasākuma raitu norisi un par «Novadniekam» veltītas izstādes sagatavošanu. Kopš 21. aprīļa «Novadnieka» 65 gadu jubilejai veltītā izstāde ir skatāma Riebiņu galvenajā bibliotēkā.

 

 

 

 

 

Attēlā. Jubilejas torte «Novadnieka» simbola – taureņa formā. Šo gardumu «uzsauca» Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.

Attēlā. “Novadnieka” redakcija: žurnāliste Līvija Rancāne, maketētāja Žanna Meluškāne, redaktore Tamāra Elste un žurnāliste Lidija Kirillova.

Avots: www.novadnieks.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv