Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Novados īstenoja Mazo grantu projektus

2019. gadā ar Preiļu, Aglonas, Līvānu un Vārkavas novada domes finansiālu atbalstu tiks īstenoti 27 projekti. Lielāks konkurss par pašvaldību atbalstu bija Preiļu un Līvānu novadā. Preiļu novadā grants tika piešķirts 9 projektiem, Aglonas novadā par pašvaldību piešķirto finansējumu īstenos 5 projektus, Līvānu novadā iedzīvotāji īstenos 10 projektus, bet Vārkavas novadā atbalstu guva 3 projekti.

Viena projekta īstenošanas grants ir 550 EUR. Projekta īstenotāji – nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāju iniciatīvas grupas ideju īstenošanā ieguldīs arī savus līdzekļus un brīvprātīgo darbu. Projekta īstenošanas laiks no 2019. gada maija līdz 31. oktobrim.
Projekta idejas aptver plašu darbību spektru – sākot no apkārtnes sakopšanas, vēsturiski nozīmīgu ēku remonta darbiem un plašiem sporta pasākumiem līdz tērpu izgatavošanai pašdarbību kolektīviem un radošajām darbnīcām, kas vienos paaudzes un pagastu ļaudis.
Atbalstītie projekti Aglonas novadā:

  • Biedrība “Spēkavots”, projekts  “Pašmāju baskāju taka”, skolas vecāku biedrība pie vidusskolas izveidoja Baskāju taku, ierīkoja soliņu.
  • Biedrība “Mēs-Grāveriem”,  projekts  “Dekoratīvās dobes ierīkošana un Grāveru ciemata centrālās ielas labiekārtošana”, Grāveros tika izveidotas sūnas objekti-briežu bariņš.
  • IG “Velomīļi”, projekts “Ar veļiku pa Aglyunu 2019″, velosporta pasākums Aglonā pašās augusta beigās.
  • Biedrība”Gūda saimineiču biedrība”, projekts “Maizes stāsts”, divi pasākumi skolēniem.
  • Aglonas novada biedrība “Neaizmirstules”, projekts  “Aktīvi un radoši Aglonā”, salokāmā telts pasākumu nodrošināšanai.

 Mazo grantu projektu finansējumu administrē Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”, projektus finansē Preiļu, Aglonas, Vārkavas un Līvānu novada domes.

Informāciju iesniedza: Evija Gurgāne, nodibinājuma „Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv