Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Novadu apvienības valdē diskutē par administratīvi teritoriālās reformas turpinājumu un patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumiem

30. oktobrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) mītnē notika paplašinātā Novadu apvienības Valdes sēde, kurā tika diskutēts par administratīvi teritoriālās reformas turpinājumu.
Novadu vadītāji pārrunāja situāciju saistībā ar gaidāmo LPS Domes sēdi, kas ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un VARAM ministra Kaspara Gerharda piedalīšanos notiks 4. novembrī. Pašvaldību vadītāji pauda, ka jāsagatavo detalizēts viedoklis un argumenti par visiem VARAM piedāvātajiem administratīvi teritoriālās reformas projekta punktiem.
Būtiski ir saglabāt brīvprātīgas  novadu apvienošanās vai sadalīšanās mehānismu, kā arī veikt pārmaiņas tikai pēc rūpīgas un objektīvas esošās sistēmas izvērtēšanas. Novadu pašvaldību vadītāji uzsvēra, ka, turpinot pašvaldību apvienošanu, tiks nodarīts kaitējums attīstībai, tāpat arī uzņēmējiem un ģimenēm tiks dots negatīvs signāls par teritoriju turpmāko attīstību, kas vēl vairāk veicinās iedzīvotāju izceļošanu uz ārvalstīm. Sēdē tika diskutēts un apspriests jautājums par rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā. Novadu priekšsēdētāji ierosināja LPS Valdei apspriest izteiktos viedokļus un iesniegt Domei lēmuma pieņemšanai, kā arī sagatavot jautājumus Ministru prezidentei.

Avots: Latvijas Pašvaldību savienība

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv