Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Novembra pasākumi SAC “Aglona”

Šī gada novembris Sociālās aprūpes centra “Aglona” iemītniekiem bija piepildīts dažādiem notikumiem: svinēja tradicionālo dzimšanas dienu ballīti, devās ekskursijā uz Rēzekni, apmeklēja Latgales vēstniecību GORS un noskatījās mūzikla “Eslingena” ģenerālmēģinājumu, sagaidīja viesus no Vārkavas un piedalījās svinīgajā pasākumā Aglonas KC, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei.

8. novembra pēcpusdienā SAC „Aglona” iemītnieki pie mielasta galda svinēja dzimšanas dienu ballīti, kas tiek organizēta kopīgi visiem reizi gadā. Pasākumu atklāja Aglonas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece SAC „Aglona” Sarmīte Kampāne, kura apsveica klātesošos.  Tika sumināti visi gaviļnieki, kā arī dziedātas galda dziesmas  akordeona pavadījumā. Neiztika bez jautrām dejām muzikanta Jura Ziemeļa pavadījumā.
10. novembrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, notika ārzemju latviešu iestudētā dziesmu spēle-mūzikls “Eslingena”, kuras ģenerālmēģinājumu apmeklēja arī SAC „Aglona” klienti. Pārsteidza ārzemju latviešu uzņēmība, kuri sabrauca no 7 valstīm, lai Vācijas pilsētā Ēslingenā iestudētu šo mūziklu. Uzvedums vēsta par mīlestību un ikdienu kādreiz lielākajā latviešu bēgļu nometnē, kas pēc Otrā pasaules kara darbojās Vācijas mazpilsētā Eslingenā. Lai arī šie notikumi liekas tik seni, tomēr daudzu likteņu, dzīvesstāstu, pārdomu un pārdzīvojumu paralēles skatītājs spēs savilkt arī ar mūsdienām, kad katrs savu iemeslu un apstākļu dēļ bija devies prom no Latvijas. Lielisks iestudējums, skanīgas, ar humora dzirksti pildītas dziesmas, azartiskas dejas un, protams, vienreizējā koncertzāle GORS, kuras varenību SAC klienti izbaudīja pirmo reizi mūžā.
15. novembrī centrā viesojās Vārkavas novada Vārkavas vidusskolas skolēni. Koncertā, kas bija veltīts Latvijas valsts simtgadei, skolēni izpildīja patriotiskas dziesmas mūzikas skolotāja Romualda Kairāna vadībā. Pasākuma laikā tika sumināta SAC darbiniece Olga Mekšenene par viņas bezbailīgo rīcību, glābjot cilvēku no slīkšanas Tartakas upē šī gada vasarā. Olga vajadzīgā mirklī nenobijās, bija klāt un, nedomājot par sevi, izglāba cilvēku. Kas var būt vērtīgāks par to? Dieva svētību Tev, Olga! Viņai tika veltīta dziesma. Pasākuma nobeigumā Vārkavas vidusskolas skolēni  dāvāja klientiem saldumus un teica daudz siltu vārdu, novēlējumu svētkos.
17. novembrī SAC „Aglona” klienti apmeklēja svinīgo svētku koncertu „Tev, mana Latvija!” Aglonas Kultūras centrā. Ļoti skaistus un aizkustinošus priekšnesumus sniedza Aglonas novada amatierkolektīvi un viesi.
Mīlēsim, cienīsim un domāsim gaišas domas par savu valsti! Dievs svētī Latviju!

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Inga Sprūģe, SAC “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv