Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Olimpiskā diena Aglonas novadā

Ar “Olimpisko dienu 2017” šogad sākās “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisinājās no 23. līdz 30. septembrim un tās mērķis bija veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tika aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.


22. septembrī 563 norises vietās visā Latvijā notika “Olimpiskā diena 2017″, kas kopā pulcēja 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām. “Olimpiskās dienas 2017” pasākumi notika gandrīz katrā Latvijas novadā, tai skaitā arī Aglonas novadā. Savu dalību šajā pasākumā bija pieteikušas – Aglonas vidusskola, Aglonas internātvidusskola, Aglonas katoļu ģimnāzija, Priežmalas pamatskola, Grāveru pamatskola un Šķeltovas pamatskola. Skolēniem bija dots uzdevums apgūt Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu (autore Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docente un trenere Inese Ļubinska).

Visiem “Olimpiskās dienas 2017” dalībniekiem tika pasniegti  SOK 2017. gada sertifikāti.

Zināšanai:

• “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992. gadā.
• Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
• LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
• Ar 2008. gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Diāna Vucāne, Sporta centra vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.  65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv