Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Palielināta maksa par suņu reģistrāciju

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumos Nr. 880 “Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis” nosaka, ka no 1. septembra maksa par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrēšanu būs 7 eiro (līdz šim – 3,50 eiro).

22. maijā stājās spēkā arī grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumos nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Suņa īpašnieks (juridiskai personai – pilnvarota persona) vai turētājs (ja īpašnieks to pilnvarojis) nodrošina suņa apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrāciju datubāzē līdz dzīvnieka 4 mēnešu vecuma
sasniegšanai. Lai kļūtu par reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka turētāju uz laiku, kamēr tā īpašnieks (fiziska persona) nespēj pildīt dzīvnieka īpašnieka pienākumus vai kamēr tiek apstiprinātas mantojuma tiesības dzīvnieka īpašnieka (fiziskas personas) nāves gadījumā, persona iesniedz Lauksaimniecības datu centrā iesniegumu par mājas (istabas) dzīvnieka turētāja un turēšanas vietas maiņu, norādot savu kontaktinformāciju. Ja mājas (istabas) dzīvnieks ir reģistrēts datubāzē, bet ir mainījies tā īpašnieks vai turētājs, mainījusies turēšanas vieta, dzīvnieks ir sterilizēts, pazudis, atrasts, nomiris vai eitanizēts, tad attiecīgo informāciju īpašnieks vai turētājs paziņo datubāzē vai aizpilda Datu centra tīmekļvietnē pieejamo ziņojuma veidlapu par reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku un piecu darbdienu laikā to iesniedz Datu centram.

Avots: Lauksaimniecības datu centrs