Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Par akciju Zemes stunda – 2016. gada 19. martā

19.martā no 20:30-21:30 jau desmito reizi pasaulē tiek atzīmēta Zemes stunda, kas, nelietojot apgaismes objektus stundas garumā, aicina domāt par klimata pārmaiņām un individuālu paradumu ietekmi uz šīm izmaiņām.

Kā katru gadu, valsts iestādes, iedzīvotāji un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundas svētkus sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus.

Atgādinot, ka apgaismojuma izslēgšana Zemes stundas laikā ir simbolisks žests, Pasaules Dabas Fonds aicina iepazīties ar Zaļo Biroju – praktisku vides pārvaldības sistēmu, kuras mērķis ir palīdzēt motivēt darbiniekus rīkoties videi draudzīgāk, uzlabot vides apziņu, kā arī ietaupīt izmaksas organizācijas ikdienas dzīvē. Sīkāka informācija par Zaļo Biroju atrodama šeit

Zemes tā ir pasaulē lielākā vides aizsardzības kustība, kas ik gadu risinās 172 valstīs un teritorijās. Šī gada 19.martā Zemes stunda pasaulē un Latvijā notiks jau 10 reizi. Pagājušais gads Latvijā pulcēja rekordlielu Zemes stundas dalībnieku skaitu (58 pašvaldības; vairāk kā 20 individuāli rīkoti pasākumi visā Latvijā), tāpat Zemes stunda tika bagātīgi atspoguļota nacionālajos un reģionālajos medijos (tiešraides, viesošanās studijās, reportāžas) un ar katru gadu gūst aizvien lielāku sabiedrības interesi un atbalstu.

 

Avots: Pasaules dabas fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv