Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu

Cilvēku tirdzniecība ir problēma, kura nemazinās. Tā ir problēma, kas būtiski ietekmē ne tikai valstis ārpus Latvijas robežām, bet sāpīgi skar arī Latviju un tās iedzīvotājus. Līdz šim Latvijas valstspiederīgie ļot bieži nonāca ekspluatējošās situācijās un kļuva par cilvēku tirdzniecības upuriem ārvalstīs.

Šogad par cilvēku tirdzniecības upuri ir kļuvis nepilngadīgais Latvijā. Tā ir satraucoša tendence, kas liek mums domāt, ka šis ne tuvu nav vienīgais gadījums, kad bērni un pieaugušie tiek ļaunprātīgi izmantoti un ekspluatēti seksuāli un piespiedu darbā. Arvien biežāk darba devēji nodarbina ieceļotājus no trešajām valstīm bez darba līgumiem, nostādot viņus ekspluatējošos apstākļos. Tas liecina arī par to, ka trūkst informācijas sabiedrības izpratnes veidošanai, trūkst izpratnes un zināšanas speciālistiem, lai spētu šādus gadījumus atpazīt un atbilstoši risināt.
Noderīgu informāciju jebkurš pilsētas un novada iedzīvotājs un darbinieks var atrast Iekšlietu ministrijas cilvēku tirdzniecības novēršanas mājas lapā internetā www.cilvektirdznieciba.lv.

Cilvektirdznieciba.lv informē, ka par gadījumiem, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecību – persona tiek turēta nebrīvē, atņemti dokumenti, pret personu izturas vardarbīgi, draud, seksuāli izmanto, piespiež darīt darbus vai sniegt pakalpojumus pret personas gribu – jāziņo Valsts policijai, kas nodrošina starptautisko sadarbību ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm, Interpolu un Eiropolu.

Informāciju iesniedza: Lāsma Stabiņa, Nacionālais koordinators cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Iekšlietu ministrija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv