Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Par Eiropas Komisijas izsludināto sabiedrisko apsriešanu

Kopš 2012. gada Latvijas pilsoņiem ir iespēja piedalīties Eiropas Savienības ietvaros rīkotajās parakstu vākšanās Eiropas pilsoņu iniciatīvu atbalstam.

Eiropas pilsoņu iniciatīvas iesniegšanas kārtība noteikta Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra regulā (ES) Nr.211/2011 par pilsoņu iniciatīvu un likumā „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.

Ja paziņojumi par atbalstu Eiropas pilsoņu iniciatīvai tiek vākti arī Latvijā, tie pēc parakstu vākšanas beigām jāiesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai, kuras kompetencē ietilpst divu mēnešu laikā saskaitīt derīgos parakstus un konstatēt rezultātu.

Lai uzzinātu vairāk par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, lūdzam iepazīties ar Eiropas Komisijas mājaslapas sadaļā „Eiropas pilsoņu iniciatīva” iekļauto informāciju, kur pieejams arī aktuālo iniciatīvu reģistrs.

Vairāk informācijas par Eiropas Komisijas rīkotajām aptaujām, kā arī par CVK  izsludinātajiem likumprojektiem lasiet Centrālās vēlēšanu komisijas  mājaslapā.

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv