Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Par pastiprinātu pirotehnisko izstrādājumu kontroli svētku laikā

Strauji tuvojas Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšanas laiks, kurā tradicionāli tiek rīkoti salūti, un aktīvi tiek izmantota pirotehnika. Svarīgi ir atcerēties, ka spēkā ir pirotehnisko izstrādājumu aprites likums, kas nosaka, kādu pirotehniku drīkst izmantot, kurās vietās to ir aizliegts izmantot un no kāda vecuma var iegādāties konkrētas klases uguņošanas ierīces un pirotehniskos izstrādājumus.

Likumdošana nosaka, ka pirotehniskos izstrādājumus aizliegts izmantot, ja to izmantošana apdraud cilvēka dzīvību, veselību, mantu vai var nodarīt kaitējumu videi, kā arī alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā.
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki svētku laikā pastiprināti kontrolēs tirdzniecības vietas, kurās var iegādāties pirotehniku un sekos līdzi, vai šie izstrādājumi netiek pārdoti jauniešiem, kuri nav sasnieguši attiecīgo vecumu, ka arī patrulējot ielas, īpaša uzmanība tiks pievērsta Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteiktajiem vecuma ierobežojumiem pirotehnikas izmantošanai, kas nosaka, ka 1.klases pirotehniskos izstrādājumus aizliegts iegādāties un izmantot bērniem, kas nav sasnieguši 14 gadu vecumu,  2. un 3.klases  un T1 klases pirotehniskos izstrādājumus – personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu (izstrādājuma klase norādīta uz katra izstrādājuma).
Likumsargi aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, kā arī pirotehnikas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, nekavējoties ziņot par to policijai, lai kopīgiem spēkiem laikus tiktu novērstas iespējamās nelaimes.
Policija atgādina iedzīvotājiem, ka pastiprināta pirotehnisko izstrādājumu aprites kontrole un ceļu satiksmes uzraudzība tiks veikta no šī gada 23. decembra līdz 2. janvārim.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde sveic iedzīvotājus tuvojošos svētkos! Novēlām gaišas, priecīgas un drošas brīvdienas!

Avots: Valsts policija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv